Dożynki diecezjalne w Rokitnie

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia w diecezjalnym sanktuarium maryjnym w Rokitnie odbędą się dożynki diecezjalne. Hasłem tegorocznego święta plonów będą słowa kard. Stefana Wyszyńskiego „Wszystko postawiłem na Maryję”.

W programie dożynek diecezjalnych:

modlitwa różańcowa (godz. 10.30),

konferencja maryjna ks. Piotra Gniewaszewskiego, ojca duchownego Diecezjalnej Pielgrzymki Rolników (godz. 11.00),

suma odpustowa na placu przed bazyliką (godz. 12.00).

Po mszy św. odbędzie się Koncert Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa. Przewidziano również posiłek dla pielgrzymów, strefę animacji i relaksu dla dzieci i rodziców. Obchodom diecezjalnych dożynek będzie towarzyszyło Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, które zaprasza do skosztowania i nabycia wielu ciekawych produktów z naszego regionu.