Już 01.01.2021 r. przybędą wyjątkowi goście do naszej parafii!

01 stycznia 2021 roku odwiedzą naszą parafię wyjątkowi goście, którzy przeżywają święta Bożego Narodzenia we wspólnocie Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie.

O kim mowa? O dwóch Diakonach: Diakon Wojciech Grzegorek – pochodzący Głogowa i Diakon Apollinaire Domara – pochodzący z Togo. Są Cichymi Pracownikami Krzyża. Na codzień mieszkają w Rzymie przygotowując się do otrzymania sakramentu święceń kapłańskich.

Obecni będą na każdej Mszy Św. począwszy od godz. 9.30 w Obiszowie następnie o 11.00 w Turowie, 12.30 i 18.00 w Kwielicach. Msza św. o 12.30 w Kwielicach będzie transmitowana online na naszym profilu Facebookowym.

Podczas każdej Mszy Św. będą głosić Słowo Boże i opowiedzą o misji w Moudzie, którą prowadzą Cisi Pracownicy Krzyża w Afryce.

„Wspierać misje, to znaczy pracować dla ratowania dusz. Jest to dzieło po tysiąckroć ważniejsze aniżeli każde inne zajęcie na tym świecie, ważniejsze nawet aniżeli zdobycie przestrzeni powietrznej, o co trudzi się teraz tak wielu, ryzykując nawet życiem”. – św. Urszula Ledóchowska.

Dlatego też taca w tym dniu zostanie przeznaczona na potrzeby wspólnoty jak i na Misję w Moudzie.

Zapraszamy do udziału we Mszach Św., aby nie tylko posłuchać naszych gości, ale przede wszystkim przywitać Nowy Rok z Panem Bogiem.

W sposób szczególny pragniemy zaprosić dzieci należące do Ogniska Misyjnego z naszej parafii. Spotkanie i posłuchanie tego, czym chcą się podzielić z nami Diakoni: Wojciech i Apollinaire, z pewnością będzie bardzo ubogacające dla każdego z nas.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o misji w Moudzie zapraszamy do lektury artykułu na stronie Cichych Pracowników Krzyża:

http://www.cisi.pl/pomoc-dla-afryki/

Kilka zdjęć z Misji w Moudzie: