Ogłoszenia parafialne na I-szą niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Adwentu.

2. Od dzisiaj rozprowadzane będą świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 7 zł. – mała oraz 20 zł. – duża. 

3. Zapraszamy na roraty w poniedziałek o 630 do kościoła. We wtorek i czwartek o godz. 1700 w sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami. Na roraty dzieci mogą przynosić serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.

4. Podczas adwentu dzieci zapraszamy do włączenia się w przygotowanie duchowe do Bożego Narodzenia, poprzez uczestnictwo w adwentowej serii dla dzieci dostępnej na naszym parafialnym Facebooku.

5. Od dzisiaj można również nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane z racji opłatków przeznaczone są dla Sióstr jako wyraz naszej wdzięczności za Ich posługę całoroczną w naszej parafii. Opłatki można nabywać u Sióstr w domu lub w zakrystii po Mszach św.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na Mszę św. i modlitwę w int. powołań i za powołanych. W piątek odwiedzę chorych od godz. 930. Natomiast po południu od 1600adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. W sobotę nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca: rozpoczniemy Adoracją i modlitwą różańcową o godz. 1600 a następnie Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.

7. W sobotę św. Barbary patronki górników. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach zakładów górniczych.

8. Jutro projekcja filmu „Nędzarz i Madame” o św. Albercie Chmielowski o godz. 1830 spotkanie przed kinem Cinema 3D o godz. 1815

9. Rozpoczyna się kolejna edycja rekolekcji online „Finanse po Bożemu”. Rozpoczęcie 13.12.2021. Szczegóły i link do zapisów na stronie parafialnej. 

10. W zakrystii są do nabycia kalendarze z Grodowca w cenie 20 zł.

11. Policjanci przestrzegają – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać. Pamiętajcie – policjanci nie dzwonią i nie pytają o wasze pieniądze i dane kont bankowych. Nigdy nie przekazujcie waszych pieniędzy obcym osobom i nie wpłacajcie na obce konta. Jeśli ktoś do was dzwoni i prosi o pieniądze, proszę się rozłączyć i powiadomić policję pod numerem 112.

12. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty państwu Kamili i Dariuszowi Wachniuk oraz pani Kornelii Cymbaluk.

13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

14. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarza. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz