Ogłoszenia parafialne na III niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Dziś taca przeznaczona będzie na Dom Księży Emerytów.

2. Dzisiaj 13 grudnia rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Zapraszam do wzięcia udziału w akcji „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności”. Udział w akcji polega na postawieniu w oknie 13 grudnia o godzinie 1930zapalonej świecy. Jest to nawiązanie do historycznych gestów św. Jana Pawła II i Ronalda Raegana, prezydenta USA, którzy 13 grudnia 1981 r. w taki sposób – w Pałacu Apostolskim i w Białym Domu – wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistyczny w Polsce.

3. Zapraszamy na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 1700, w sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami. Wyjątkowo ze względu na rekolekcje parafialne nie będzie Rorat w poniedziałek rano. 

4. Zapraszam do przeżycia adwentowego czasu skupienia od dzisiaj (13. 12) do wtorku (15.12). Dzisiaj nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętychW poniedziałek i wtorek Msze Święte z naukami w następującym porządku: Obiszów godz. 1600; Kwielice 1715 (transmisja online); Turów 1830.

5. Spowiedź Adwentowa w piątek: Obiszów godz. 1600 – Kwielice 1615 , Turów 1830 z Komunią Św. a także spowiedź jest możliwa codziennie pół godziny przed Mszą św. jak również w dowolnym czasie po uzgodnieniu telefonicznym. 

6. Można nabywać poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane z racji opłatków przeznaczone są dla Sióstr jako wyraz naszej wdzięczności za Ich posługę całoroczną w naszej parafii. Opłatki można nabywać u Sióstr w domu lub w zakrystii po Mszach św.

7. W adwencie, ramach duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia pragniemy wesprzeć DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, prowadzonej przez siostry Terezjanki w Ścinawce Dolnej. Aktualnie w placówce jest obecny koronawirus. W związku z tym organizujemy zbiórkę potrzebnych rzeczy takich jak: pościel, ręczniki i chemia gospodarcza, środki do dezynfekcji oraz słodycze. Można je składać w kościele przy Ołtarzu Ukrzyżowania, u Sióstr lub na plebanii.

8. Wyrażam wdzięczność za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Paniom:

9. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii. Wraz z Siostrami pozdrawiamy Was serdecznie, jednocześnie zapewniamy o codziennej modlitwie za Was. Życzymy Wam mocy Ducha Świętego na każdy dzień. W Bogu stanowimy jedność i tylko w Nim.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz