1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Dziś taca przeznaczona będzie na Dom Księży Emerytów.

2. Dzisiaj 13 grudnia rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Zapraszam do wzięcia udziału w akcji „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności”. Udział w akcji polega na postawieniu w oknie 13 grudnia o godzinie 1930zapalonej świecy. Jest to nawiązanie do historycznych gestów św. Jana Pawła II i Ronalda Raegana, prezydenta USA, którzy 13 grudnia 1981 r. w taki sposób – w Pałacu Apostolskim i w Białym Domu – wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistyczny w Polsce.

3. Zapraszamy na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 1700, w sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami. Wyjątkowo ze względu na rekolekcje parafialne nie będzie Rorat w poniedziałek rano. 

4. Zapraszam do przeżycia adwentowego czasu skupienia od dzisiaj (13. 12) do wtorku (15.12). Dzisiaj nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętychW poniedziałek i wtorek Msze Święte z naukami w następującym porządku: Obiszów godz. 1600; Kwielice 1715 (transmisja online); Turów 1830.

5. Spowiedź Adwentowa w piątek: Obiszów godz. 1600 – Kwielice 1615 , Turów 1830 z Komunią Św. a także spowiedź jest możliwa codziennie pół godziny przed Mszą św. jak również w dowolnym czasie po uzgodnieniu telefonicznym. 

6. Można nabywać poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane z racji opłatków przeznaczone są dla Sióstr jako wyraz naszej wdzięczności za Ich posługę całoroczną w naszej parafii. Opłatki można nabywać u Sióstr w domu lub w zakrystii po Mszach św.

7. W adwencie, ramach duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia pragniemy wesprzeć DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, prowadzonej przez siostry Terezjanki w Ścinawce Dolnej. Aktualnie w placówce jest obecny koronawirus. W związku z tym organizujemy zbiórkę potrzebnych rzeczy takich jak: pościel, ręczniki i chemia gospodarcza, środki do dezynfekcji oraz słodycze. Można je składać w kościele przy Ołtarzu Ukrzyżowania, u Sióstr lub na plebanii.

8. Wyrażam wdzięczność za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Paniom:

9. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii. Wraz z Siostrami pozdrawiamy Was serdecznie, jednocześnie zapewniamy o codziennej modlitwie za Was. Życzymy Wam mocy Ducha Świętego na każdy dzień. W Bogu stanowimy jedność i tylko w Nim.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz