1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu – LAETARE. 

2. Ognisko misyjne wraz z wolontariatem misyjnym naszej parafii prowadzi kiermasz wielkanocny, z którego dochód przeznaczony jest na cele misyjne.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w Kwielicach w każdy piątek po Mszy św. , w Obiszowie w piątek o godz. 1530, w Turowie w piątek o godz. 1830. Gorzkie Żale w Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 1230.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać rekolekcje parafialne. W ćwiczeniach duchowych będzie nam towarzyszył ks. Rafał Zendran proboszcz z parafii Kolegiackiej w Głogowie.

Program Rekolekcji

Piątek 1.04

Obiszów

1530 Droga Krzyżowa oraz Msza Św. z nauką rekolekcyjną

Kwielice

1715 Msza Św. z nauką rekolekcyjną oraz Droga Krzyżowa

Turów

1830 Droga Krzyżowa oraz Msza Św. z nauką rekolekcyjną

Sobota 02.04 – DZIEŃ SPOWIEDZI

Obiszów

1530 Spowiedź

1600 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

Turów

1615 Spowiedź

1630 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

Kwielice

1700 Spowiedź

1730 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

Niedziela 03. 04  – Zakończenie Rekolekcji

800 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

930 (OBISZÓW) Msza Św. z nauką rekolekcyjną

1100 (TURÓW) Msza Św. z nauką rekolekcyjną

1230 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. Odwiedziny Chorych w piątek od 1000.

6. Ze względu na rekolekcje osoby, które realizują pierwsze piątki miesiąca mogą wcześniej przystąpić do spowiedzi, by z czystym sercem móc przyjąć Komunię świętą wynagradzającą podczas piątkowej Mszy św. Natomiast osoby przeżywające pierwsze soboty miesiąca proszę o prywatne przeprowadzenie 15 minutowego rozważania. Zmiana tajemnic różańcowych dla Kwielic w sobotę po Mszy św. wieczornej. W pozostałych miejscowościach w niedzielę po mszach świętych.

7. Wczoraj otrzymaliśmy smutną wiadomość, iż w sobotę, w godzinach porannych odeszła do Pana Siostra Urszula. Dziękujemy Bogu za jej posługę w naszej parafii i polecamy ją Miłosierdziu Bożemu. O terminie pogrzebu poinformujemy na naszej stronie parafialnej i Facebooku.

8. Diecezjalna sieć Księgarni św. Antoniego we współpracy z Fundacją Aurea Polonia i Radiem Plus, organizuje zbiórkę darów do sprawowania Mszy św. w rzymskokatolickich parafiach w Ukrainie. W Księgarni św. Antoniego będzie można zakupić i ofiarować hostie, komunikanty i wino mszalne. Zebrane dary zostaną przekazane do ukraińskich parafii.

9. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia od 28 marca następuje zniesienie obowiązku zasłaniania nosa i ust z wyjątkiem miejsc należących do służby zdrowia (szpitali, przychodni, gabinetów lekarskich itd.). Zniesienie obowiązku dotyczy także kościołów.

10. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty państwu: Magdalenie i Mariuszowi Towpik oraz pani Dorocie Mierzwiak. 

11. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism: Niedziela i Gość Niedzielny.

12. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz