1. Dziś V Niedziela Wielkanocna.

2. Rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Od wtorku do soboty o godz.1700 a po nim Msza św. W poniedziałkizapraszamy na Nabożeństwa do groty Matki Bożej przy domu Sióstr na godz. 1700. Natomiast 3 maja i  w niedzielę po Mszy św. o 1230

3. Jutro 3 maja w poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. jak w każdą niedzielę.

4. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19. Harmonogram modlitw i intencji jest dostępny na naszej stronie internetowej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca. W czwartek zapraszam wszystkich ministrantów i kandydatów wraz z rodzicami na Mszę św. W piątek odwiedziny chorych od godz. 900 a po południu od 1600adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej.

6. Za tydzień, w naszej wspólnocie, będziemy przeżywać radość Uroczystości Pierwszej Komunii. Pierwsza Komunia będzie o godz. 900 i 1100. Są to msze św. dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii i ich rodzin. W związku z tym następuje mała zmiana jeżeli chodzi o pozostałe Msze św. 

Msze św. w Kwielicach dla wszystkich wiernych o godz. 800 i 1300; w Obiszowie o 930 natomiast Msza św. w Turowie zostaje przeniesiona na sobotę na godz. 1800.

7. Zakończyliśmy akcję „Opatrunek na Ratunek” dla szpitali działających na misjach w Afryce. Za wszelkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać. 

8. Od 4 maja obowiązują przepisy sanitarne co do ilości osób uczestniczących w nabożeństwach 1 os. na 15m2.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

10. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz