Ogłoszenia parafialne na niedzielę 09.05.2021 r.

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. W naszej Wspólnocie przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

2. W tym tygodniu do czwartku potrwa Biały Tydzień.

3. Nabożeństwa Majowe od wtorku do soboty o godz.1700 a po nim Msza św. W poniedziałki zapraszamy na Nabożeństwa do groty Matki Bożej przy domu Sióstr na godz. 1700. W poniedziałek po nabożeństwie przy grocie udamy się do kościoła na Mszę św. Natomiast w niedzielę Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o 1230

4. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za uporządkowanie terenu wokół kościoła i przy plebanii oraz za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary złożone na z racji pierwszej Komunii. Składam serdeczne wyrazy wdzięczności za nowe oświetlenie prezbiterium  naszego kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i jednej z rodzin naszej parafii.

5. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Św.

6. Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w działalności kościołów i innych związków wyznaniowych od 15 maja do 5 czerwca br. obowiązują następujące przepisy:

a) ulega zniesieniu obowiązek zakrywania ust i nosa podczas sprawowania kultu religijnego „na otwartym powietrzu” (§ 25, ust. 2), pod warunkiem zachowania dystansu społecznego minimum 1,5 m (§ 26, ust. 10, pkt. 2

Obowiązek zakrywania ust i nosa jest utrzymany na cmentarzu (§ 25, ust. 1, pkt. 3) z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny (§ 26, ust. 9, pkt. 2).

b) W kościołach istnieje wciąż obowiązek zasłaniania ust i nosa (§ 25, ust. 1, pkt. 3) z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny (§ 26, ust. 10, pkt. 1).

c) Limit wiernych w kościołach pozostaje bez zmian – przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, nie więcej uczestników niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni oprócz osób sprawujących kult religijny (§ 26, ust. 10, pkt. 1).

d) Przed wejściem do kościołów i kaplic informuje się o limicie osób oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie (§ 26, ust. 11).

8. W czwartek 13.05 obchodzimy 40 rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. W tym dniu rozpoczynają się również czuwania fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu o godz. 19.00. Zapraszamy do uczestnictwa w czuwaniu.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

10. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz