1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła. 
 2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po wszystkich Mszach św. prowadzona jest  zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w tegorocznych huraganach.
 3. Na pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy w akcji organizowanej przez MIVA POLSKA zebraliśmy 682 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj przeżywamy 77 r. wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
 5. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy sierpień m-c trzeźwości. Zachęcam nie tylko do trzeźwości, ale też do abstynencji i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych.
 6. Jutro wyrusza z Głogowa Piesza Pielgrzymka do Częstochowy w Grębocicach będą mieli odpoczynek i śniadanie o godz. 900. Zachęcam do duchowego pielgrzymowania poprzez codzienną modlitwę różańcową w intencji pielgrzymów.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godz. przed Mszą św. W piątek możliwość spowiedzi od godz. 1600. Zachęcam w sposób szczególny dzieci pierwszokomunijne do kontynuacji 9 pierwszych piątków m-ca. Odwiedziny chorych wyjątkowo będą w sobotę od godz. 1000. Ze względu na ślub o godz 1530 czuwanie pierwszosobotnie rozpoczynamy o godz. 1630 , następnie Msza św. i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 8. Na prośbę Pana Wójta Romana Jabłońskiego przekazuję informację o możliwości skorzystania ze szczepień na covid-19. Rejestracji można dokonywać telefonicznie w Ośrodku zdrowia w Grębocicach lub jeżeli ze względów zdrowotnych nie ma możliwości dojazdu na szczepienie można umówić się na wizytę domową. Oba numery tel. podane są na naszej stronie internetowej i facebooku, oraz na plakacie przy wejściu do kościoła. 
 9. Formująca się w Głogowie grupa Wojowników Maryi zaprasza na „Męski Różaniec” ulicami Głogowa, który odbędzie się w sobotę 7 sierpnia 2021 r. Rozpoczęcie o godz. 10.15 na dziedzińcu przy kościele Bożego Ciała skąd nastąpi przemarsz przez Stare Miasto na Plac Jana Pawła II. Tam uczestnicy marszu odmówią część różańca z 15-minutowym rozważaniem, a następnie wrócą na dziedziniec kościoła Bożego Ciała.
 10. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach internetowych przygotowujących do Beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek 6 sierpnia i trwają 33 dni. Szczegóły są dostępne na stronie parafialnej.
 11. Rozpoczęliśmy remont bramy barokowej. Koszt remontu wg wstępnej wyceny wynosi 155 000. Otrzymaliśmy w z Fundacji „Polska Miedź” 145 000 dofinansowania. Nasz wkład własny do remontu wynosi 10 000 zł. Zebraliśmy do tej pory 9000 zł (koperty +konto). Za wszystkie złożone ofiary serdecznie Bóg zapłać.
 12. Za tydzień taca przeznaczona jest na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. 
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.
 15. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz