Ogłoszenia parafialne na niedzielę 14.02.2021 roku

1. Dzisiaj VI Niedziela Zwykła. Rozpoczynamy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Szczegółowe informacje są umieszczone na stronie parafialnej. W przedsionku wystawiona jest księga abstynencji. 

2. Na rzecz hospicjów zebraliśmy 165,40 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Od poniedziałku rozpoczynają się rekolekcje internetowe „33 dni podróży ze św. Józefem do Jezusa”. Zakończą się one 19 marca w Uroczystość św. Józefa zawierzeniem Panu Jezusowi przez wstawiennictwo św. Józefa. Wszystkie nauki będą dostępne na naszej stronie internetowej. 

4. W środę Popielec, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem: g.1600 Obiszów, g.1715 Kwielice, g.1830 Turów; taca przeznaczona będzie na Dom Księży Emerytów. W Środę Popielcową wszystkich wiernych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja od napojów alkoholowych. W okresie całego Wielkiego Postu pamiętajmy o trzech wymiarach przeżywania tego czasu: post, modlitwa i jałmużna.

5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. ok 1730 – w Kwielicach i w czwartki, w Turowie o godz. 18.00Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 1230

6. Najbliższy piątek tj. 19 lutego będzie dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.

7. Kontynuujemy przygotowanie do bierzmowania, dlatego proszę bierzmowanych o odwiedzenie naszej strony parafialnej i wejście w zakładkę Bierzmowani/( i wybrać odpowiednią grupę wiekową: 7 Kl., 8 kl. lub 1 kl. szkoły ponadpodstawowej).

8. Za tydzień w niedzielę o godz. 1230 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i rodziców.

9. Dziękuję za posprzątanie Kościoła.

10. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism: Niedziela i Gość Niedzielny.

11. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz