1. DziśXII Niedziela Zwykła. 

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii świecką misjonarkę z Rwandy p. Ewę Starzyńską. Przybyła do nas, aby opowiedzieć o swojej posłudze na misjach i prosić o wsparcie na budowę Domu Samotnej Matki. Dochód ze świec, które będą rozprowadzane, a przygotowane zostały w ramach koła misyjnego, przeznaczony jest też na ten cel.

3. Dzisiaj z racji uroczystości M. B. Rokitniańskiej w kaplicy w Turowie zostanie odprawiona Msza św. Odpustowa o godz.1400.

4. UWAGA BIERZMOWANI KLAS 8 i I- wszych Szkół Ponadpodstawowych.  

Spotkanie dziś na Mszy św. o godz. 1230. Jutro natomiast próba w Grodowcu o godz. 1500.

5. Trwa miesiąc czerwiec. Zachęcam do udziału w nabożeństwach do NSPJ w niedzielę po Mszy św. o 1230, a od wtorku do soboty po mszy św. wieczornej. 

6. Decyzją Bp Tadeusza Lityńskiego od dzisiaj (20 czerwca) zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

7. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie pół godziny przed Mszą św.

8. W tym tygodniu w czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

9. Czas wakacji to czas odpoczynku. Proszę wszystkich, abyśmy nie zapominali podczas wakacji o relacji z Panem Bogiem.

10. Rozpoczęliśmy remont bramy barokowej. Koszt remontu wg wstępnej wyceny wynosi 155 000. Otrzymaliśmy w z Fundacji „Polska Miedź” 145 000 dofinansowania. Nasz wkład własny do remontu wynosi 10 000 zł. Zebraliśmy do tej pory 4260 zł. Za wszystkie złożone ofiary serdecznie Bóg zapłać.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

12. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz