Ogłoszenia parafialne na niedzielę 22.08.2021 roku

1. Dziś XXI Niedziela Zwykła.

2. Wczoraj przeżywaliśmy Dożynki naszego Sołectwa. Składam serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się to tak wspaniałego przeżywania dziękczynienia za plony. Składam wyrazy wdzięczności za dary ołtarza w sposób szczególny za ofiarę, która będzie przeznaczona na nową sygnaturkę (dzwonek przy wyjściu z zakrystii) w kościele oraz za przygotowanie liturgii. Dziękuję naszej orkiestrze Kwielickiej pod batutą p. Marcina, s. Felicji jak również s. Celinie za dekorację w kościele.

3. Za tydzień w niedzielę 25.08. Wójt Gminy Grębocice p. Roman Jabłoński zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na wspólne dziękczynienie za plony (Dożynki). Rozpoczynamy dziękczynieniem P. Bogu Mszą św. W kościele Św. Marcina w Grębocicach o godz. 1400, następnie przejście korowodu dożynkowego do parku, uroczyste otwarcie uroczystości, część obrzędowa i na zakończenie koncert Patrycji Markowskiej. 
      Podczas Dożynek, w parku będzie możliwość zaszczepienia się przeciw Covid -19 jednodawkową szczepionką w godz. 1400– 2000
      OSP Grębocice organizuje Mobilny punkt szczepień przeciw Covid -19, który w dniach 2-3 września przyjedzie do wszystkich miejscowości. Chęć zaszczepienia należy zgłosić u Sołtysa do 30 sierpnia 2021.

4. Wpłynęły kolejne ofiary na cele remontowe naszej parafii, za które składam serdeczne Bóg zapłać. Stan ofiar na remonty i wkład własny wynosi: 11.150 zł (koperty +konto). Za wszystkie złożone ofiary serdecznie Bóg zapłać.

5. Z parafii św. Klemensa w Głogowie organizowana jest pielgrzymka mężczyzn na V. Oblężenie Jasnej Góry w dniu 18 września br. Wyjazd o godz. 700, a powrót po Apelu Jasnogórskim.

6. Trwamy w rekolekcjach internetowych przygotowujących nas do Beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Rekolekcje rozpoczęły się w piątek 6 sierpnia i potrwają 33 dni. Każdego dnia na stronie parafialnej ukazują się rozważania tekstowe jak i materiał video do odsłuchania i oglądnięcia. Zachęcamy do uczestnictwa.

7. Bóg zapłać za posprzątanie i wystrój kościoła paniom: Halinie Frankowskiej i Łucji Kozal.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

9. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz