1. Dziś II Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego.

2. Na KUL i IFT zebraliśmy 284 zł – serdeczne Bóg zapłać.

3. Również dzisiaj rozpoczynamy tydzień miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.

4. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii  22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.

5. W 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Jest to upamiętnienie chrztu Mieszka I, władcy Polan, który – zgodnie z tradycją – odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r. „I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość. Odtąd zaczęliśmy o sobie samych myśleć i mówić: my, Polacy.” (Andrzeja Duda, Prezydent RP).

W związku z powyższym Ks. Biskup zachęca, abyśmy w tym dniu przystroili nasze domy flagami RP i watykańskimi.

6. Obowiązują nowe obostrzenia co do ilości osób uczestniczących w nabożeństwach 1 os. na 20m2.Kwielice 20 osób; Obiszów 8 osób; Turów 5 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa w nabożeństwach mają osoby, które zamówiły intencję Mszy św.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św. 

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz