Ogłoszenia parafialne na niedzielę Trójcy Świętej

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zbiórka do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

2. Jutro Święto Nawiedzenia NMP. Msze Św. Kwielicach o godz. 1700 i zakończenie nabożeństw majowych.

3. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do NSPJ w niedzielę po Mszy św. o 1230, a od wtorku do soboty po Mszy św. wieczornej. 

4. Wszystkie dzieci komunijne i rocznicowe zapraszamy na spotkanie i próbę przed uroczystością Bożego Ciała we wtorek po Mszy św.

5. PRZYPOMINAM, iż zgodnie z obecnymi przepisami sanitarnymi procesje w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej są dozwolone z zachowaniem następujących norm sanitarnych:

a) w kościołach i kaplicach – limit: 1 osoba / 15 m kw. powierzchni, dystans min. 1,5 m i zasłanianie nosa i ust,

b) na zewnątrz – brak limitu osób, dystans min. 1,5 m lub zasłanianie nosa i ust.

6. W dniu 3 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. Zwracam się z prośbą o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach jak co roku oraz o przystrojenie domów w emblematy Eucharystyczne na trasie procesji. Z góry serdecznie dziękuję.

7. Msze św. w uroczystość Bożego Ciała: 900 – Obiszów, 1030 – Turów, o godz. 1200 Kwielice z uroczystą procesją.

8. W oktawie Bożego Ciała (04-10) Na zakończenie Mszy św. procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem (w niedzielę po Mszy św. o 1230) zapraszam do udziału w procesjach wszystkich parafian oraz dzieci do sypania kwiatów.

9. Bp Tadeusz Lityński udziela wszystkim diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dyspensy od obowiązku zachowania czwartego przykazania kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w piątek 4 czerwca br. Jednocześnie biskup zachęca korzystających z dyspensy do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków pobożności i miłości.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godz. przed Mszą św. W piątek odwiedziny chorych od godz. 930. Możliwość spowiedzi od godz. 1600. Zachęcam w sposób szczególny dzieci pierwszokomunijne do przeżycia 9 pierwszych piątków m-ca. W sobotę ze względu na Mszę św. ślubną o godz. 1600, czuwanie pierwszo-sobotnie będzie po Mszy św. wieczornej oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca.

11. Rozpoczęliśmy remont bramy barokowej. Koszt remontu wg wstępnej wyceny wynosi 155 000. Otrzymaliśmy w z Fundacji „Polska Miedź” 145 000 dofinansowania. Nasz wkład własny do remontu wynosi 10 000 zł. Dlatego zwracam się z prośbą ofiary na ten cel. Można je wpłacać bezpośrednio na konto parafii, które znajduje się na naszej stronie internetowej lub tradycyjnie w kopercie z napisem „ofiara na bramę”. Za wszystkie ofiary serdecznie Bóg zapłać.

12. Z powodu długiego weekendu i wyjazdu dzieci, spotkanie koła misyjnego będzie w sobotę 12.05 o godz. 1400

13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty paniom Jolancie Dryja i Irenie Pietrakowskiej.

14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

15. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz