Rekolekcje online na Jasnej Górze – zachęcamy do udziału

„Szanuj, broń, miłuj życie i służ życiu — każdemu życiu ludzkiemu! Tylko na tej drodze znajdziesz sprawiedliwość, rozwój, prawdziwą wolność, pokój i szczęście!” Jan Paweł II– Evangelium Vitae

Był nie tak dawno człowiek, przy którym gromadziły się miliony ludzi różnych pokoleń, różnych poglądów, różnych religii. Gromadziły się miliony, bo w jego słowach był pokój. Nazywał się Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II. On był mostem, który prowadził nas do dialogu. Dzisiaj, w imię tamtej dobrej przeszłości, apelujemy słowami św. Jana Pawła II: „Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości”. Nigdy więcej wojny!

W tym samym duchu wołał wiele razy kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski. Kapłan, który był gotów wszystko oddać za Polskę i oddał, trzy lata ze swojej wolności. Trzy lata więzienia, izolacji bez słowa pogardy dla innych.

Tych dwóch Polaków, najważniejszych w historii współczesnego Kościoła, dwóch architektów polskiej demokracji, przywołujemy jako patronów na dzisiejsze czasy i jako patronów wszystkich dobrych inicjatyw społecznych, które mają nieść wsparcie polskim kobietom i polskim rodzinom. Apelujemy o pokój, bo tylko czas pokoju może być konstruktywny.

Wiele razy w historii Polski ten pokój był wypraszany na Jasnej Górze. Dlatego idąc w ślad za św. Janem Pawłem II i kard. Stefanem Wyszyńskim, wspólnie z ojcami paulinami z Jasnej Góry zapraszamy wszystkich do szczególnej modlitwy, do udziału w specjalnych narodowych internetowych rekolekcjach na Jasnej Górze w dniach od 11 do 13 listopada.

Trzydniowe rekolekcje prowadzone będą między innymi przez ks. abpa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski; ks. bpa Andrzeja Czaję i ks. bpa Andrzeja Przybylskiego.

W wyjątkowo trudnym dla Polaków momencie, gdy głębokie podziały dotknęły naszych relacji społecznych, naszych rodzin i naszych sumień, potrzebujemy pojednania, uleczenia ran i przypomnienia wartości, które nas na nowo do siebie zbliżą: wzajemnej miłości, szacunku, troski. Na Jasnej Górze (która jest szpitalem polowym naszego Narodu)  jest to możliwe, bo tu od wieków czcimy wizerunek Kobiety głęboko zranionej, a jednak niosącej chrześcijańską nadzieję. Dlatego zapraszamy wszystkich na rekolekcje, których sensem będzie pojednanie, wybaczenie, miłosierdzie.

Rekolekcje dla wszystkich – program

11 – 13 listopada

Konferencja on-line, codziennie o 12.00

Kaplica Matki Bożej na Jasnej Górze, Msza św. z homilią, godz. 20.00-20.55

Apel Jasnogórski, 21.00-21.25

11 XI, temat: Wspólnota i pojednanie

katecheza – ks. bp Adrian Galbas SAC, homilia i Apel – abp Wojciech Polak

12 XI, temat: Prawda i dobro

katecheza – ks. abp Grzegorz Ryś, homilia – bp Andrzej Czaja, Apel – ks. bp Adrian Galbas SAC

13 XI, temat: Miłość i heroizm

katecheza – ks. bp Edward Dajczak, homilia – ks. bp Andrzej Przybylski, Apel – Ks. Dariusz Wilk CSMA

Wszystko będzie można śledzić od 11.11, na kanale YouTube Jasnej Góry:

źródło:

https://jasnagora.pl/pl/dla-pielgrzymow/nowenna/