Adwent dla Życia 2023

Rycerstwo Niepokalanej przy parafii konkatedralnej pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze tradycyjnie już zaprasza do udziału w krucjacie modlitewnej pro-live pod nazwą “Adwent dla życia 2023”.

Jest to zaproszenie do wspólnej modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych, ich rodziców, rodzin oraz o nawrócenie zwolenników aborcji. Jest to już kolejna edycja (zawsze w Wielkim Poście i Adwencie) krucjaty, w którą włącza się wielu ludzi wierzących także spoza terenu naszej diecezji. Ideą jest wspólna modlitwa w wybranym czasie, która dzięki temu w okresie Adwentu i Wielkiego Postu trwa nieprzerwanie przez 24 godziny (przez cały czas tych szczególnych okresów w życiu liturgicznym Kościoła).

Jest to zaproszenie do wspólnej modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych, ich rodziców, rodzin oraz o nawrócenie zwolenników aborcji. Jest to już kolejna edycja (zawsze w Wielkim Poście i Adwencie) krucjaty, w którą włącza się wielu ludzi wierzących także spoza terenu naszej diecezji. Ideą jest wspólna modlitwa w wybranym czasie, która dzięki temu w okresie Adwentu i Wielkiego Postu trwa nieprzerwanie przez 24 godziny (przez cały czas tych szczególnych okresów w życiu liturgicznym Kościoła).

Wystarczy wybrać minimum pół godziny w Adwencie i poświęcić na modlitwę w intencjach krucjaty. Można ofiarować różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, lekturę Biblii, adorację Najświętszego Sakramentu lub inną dowolną modlitwę. Ważne jest, aby modlić się przez cały zadeklarowany czas.

Zapisów można dokonać przez formularz internetowy, który znajdziemy na stronie parafii konkatedralnej oraz w mediach społecznościowych, pocztą elektroniczną (adwentdlazycia.mi.zg@gmail.com) lub pod podanym numerem telefonu (784 182 144 w godzinach 16.00 – 20.00). 

Rozpoczęcie 3 grudnia 2023 r. o godz. 18.00 wspólną Mszą św. w Konkatedrze, a zakończenie 24 grudnia 2023 r. o godz. 12.00 indywidualną modlitwą Anioł Pański.