Dożynki w Obiszowie

Plon przynieśli, plon!
Przynieśli nam wieniec
Z kłosów naszej ziemi,
Ślicznie przewijany
Wstęgami krasnemi!
 (Maria Konopnicka)

Dożynki są dla rolników największym w roku świętem będącym ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Obchodzone są po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów, a głównie plonu zbóż.

Z tej okazji zebraliśmy się wczoraj w Kościele filialnym w Obiszowie, aby podczas uroczystej Eucharystii podziękować Bogu za plony i prosić o dalsze błogosławieństwo.

Św. Jan Paweł II bardzo szanował pracę rolników, dlatego cytując jego słowa pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim rolnikom za trud włożony w pracę na roli, co uwieńczone zostało tegorocznymi plonami:

„Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: