1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła. Dzień Solidarności z Afgańczykami, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom.

2. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu w sobotę
11 września br. o godz. 13.00. Msza św. odpustowa. Po Mszy św. odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej poświęconej Kapelanom Wojska Polskiego zamordowanym podczas Zbrodni Katyńskiej, apel poległych oraz salwa honorowa. Następnie koncert orkiestry górniczej Zakładów Górniczych Rudna oraz poczęstunek dla pielgrzymów.
      W związku z powyższym zapraszam do pieszego pielgrzymowania do Grodowca. Wyjście z parkingu przy kościele parafialnym w sobotę o godz. 915.

3. Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp. odbędzie się 9 września br. (czwartek). Podczas obchodów wręczone zostaną także odznaczenia „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”.

4. Kurs dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę 25 września 2021 r. w trybie stacjonarnym. Forma kursu: jednodniowy, od godziny 09.00 do 16.00. Uczestnik kursu otrzymuje: materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu kursu, legitymację, ozdobny certyfikat. Warunkiem otrzymania legitymacji i certyfikatu jest przesłanie do sekretariatu (sekretariat@ift.zgora.pl) zdjęcia w wersji elektronicznej (rozdzielczość min. 600 dpi) w terminie do 10 września. Uczestnicy, którzy prześlą zdjęcie po tym terminie, otrzymają legitymację w późniejszym czasie. Koszt kursu: 300,00 zł – płatne na konto do dnia 22.09.2020 r.: 72 1020 5402 0000 0502 0312 7545, Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. E. Stein, ul. Bułgarska 30; 65-647 Zielona Góra.

5. Rozpoczynamy spotkania przygotowujące dzieci do przyjęcia I-wszej Komunii Świętej. Zapraszam rodziców i dzieci na krótkie spotkanie w przyszłą niedzielę. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 1230. Również w niedzielę na Mszy Św. o 12.30 będzie poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I-szych.

6. W dniach 04-05.10. 2021 organizujemy pielgrzymkę do Barda i Wambierzyc z noclegiem w Polanicy Zdrój. Oprócz Sanktuariów odwiedzimy również Sanktuarium MB Uzdrowienia Chorych, Kłodzko, kompleks Riese. Koszt pielgrzymki 280 zł.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty paniom: Lidii Bałajewicz i Danucie Wilczek

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

9. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz