Ogłoszenia parafialne na V niedzielę Wielkiego Postu

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Niedziela Czarna. Zasłaniamy wszystkie Krzyże, które zostaną odsłonięte w Wielki Piątek. W okresie całego Wielkiego Postu pamiętajmy o trzech wymiarach przeżywania tego czasu: post, modlitwa i jałmużna.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątekKwielicach o godz. 1715, a po niej Msza św. ok 1730 W Turowie DROGA KRZYŻOWA w czwartek o 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 1230

3. Zapraszamy młodzieżw sposób szczególny przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, do przeżycia wielkopostnych rekolekcji na TVP3 w dniach 22 -24 marca o godz. 1230. Po każdym dniu na stronie naszej parafii w zakładce „Bierzmowani” pojawi się jedno pytanie, na które należy odpowiedzieć mailowo w tym samym dniu.

4. Rozpoczęliśmy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, potrwają one do wtorku 23.03. Rekolekcje prowadzi ks. Ziemowit Katulski, Administrator parafii w Sieniawie Żarskiej. Polecajmy ks. Rekolekcjonistę i naszą wspólnotę w codziennej modlitwie prosząc o obfite owoce rekolekcji. 

5. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Będzie możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. Obiszów g. 1600Kwielice 1700Turów 1800.

6. W sobotę 27. 03 o godz. 1200 nauka przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych.

7. W Tygodniu Modlitw o Ochronę Życia obchodzimy dziś, tj. 21 marca, Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Pamiętajmy o naszej otwartości i pełnej akceptacji tych osób. Warto też wiedzieć, że trwa proces beatyfikacyjny prof. Jérôme Lejeune’a, wybitnego francuskiego genetyka i odkrywcy przyczyny zespołu Downa czyli trisomii 21. Przypomina dziś o tym Stowarzyszenie TRISO, działające na rzecz pomocy osobom z trisomią 21, ich rodzinom i dzieciom poczętym w łonie matki.

8. Przypominam, iż w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią obowiązuje limit osób mogących uczestniczyć w liturgii. Jest to 1 osoba na 15m2.

9. Dziękuję za posprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty.

10. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism: Niedziela i Gość Niedzielny.

11. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz