1. DziśXV Niedziela Zwykła. 

2. Czas wakacji to czas odpoczynku. Proszę wszystkich, abyśmy nie zapominali podczas wakacji o relacji z Panem Bogiem.

3. We wtorek 13 lipca w Sanktuarium w Grodowcu podczas Czuwania Fatimskiego odbędzie się spektakl o Fatimie. Rozpoczęcie czuwania o 1900 modlitwa różańcowa, o godz. 2015 spektakl; o godz. 2100 Apel maryjny i procesja z Figurą Matki Bożej, o godz. 2200 Msza święta. Serdecznie zapraszam.

4. Po raz dwudziesty drugi, w dniach 18 – 25 lipca 2021 obchodzimy w Kościele w Polsce Tydzień św. Krzysztofa. Obchody te organizowane są przez misyjne stowarzyszenie MIVA Polska, zajmujące się pomocą misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. W związki z powyższym w przyszłą niedzielę i przez cały następujący po niej tydzień, koło misyjne naszej parafii będzie prowadziło zbiórkę na ten cel rozprowadzając breloczki oraz inne pamiątki związane ze św.  Krzysztofem i prowadzoną ogólnopolską akcją pod hasłem „W drogę do Źródła życia”.

5. W dniu 7 sierpnia br. (sobota) w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia dla  Parafialnych Zespołów Caritas. Na spotkanie zapraszamy wszystkich tworzących Wspólnotę Caritas w swojej parafii. Będzie ono miało charakter formacyjno-informacyjny. Rozpoczynamy od godziny 1000.

6. Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór na studia magisterskie z teologii katolickiej w trybie popołudniowym (wykłady od poniedziałku do czwartku) dla posiadających egzamin maturalny – dla świeckich oraz osób zakonnych – bez względu na wiek kandydata. Studia są bezpłatne. Istnieje też możliwość wyboru indywidualnych ścieżek tematycznych w trybie wolnego słuchacza. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej ift.zgora.pl.

7. Rozpoczęliśmy remont bramy barokowej. Koszt remontu wg wstępnej wyceny wynosi 155 000. Otrzymaliśmy w z Fundacji „Polska Miedź” 145 000 dofinansowania. Nasz wkład własny do remontu wynosi 10 000 zł. Zebraliśmy do tej pory 7780 zł (koperty +konto). Za wszystkie złożone ofiary serdecznie Bóg zapłać.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. 

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

10. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz