1. Dziś XVI Niedziela Zwykła. 

2. Czas wakacji to czas odpoczynku. Proszę wszystkich, abyśmy nie zapominali podczas wakacji o relacji z Panem Bogiem.

3. Za tydzień 25 lipca 2021 obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień św. Krzysztofa. Obchody te organizowane są przez misyjne stowarzyszenie MIVA Polska, zajmujące się pomocą misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. W związki z powyższym w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie kierowców i ich pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy.

4. Za tydzień również I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.  Orędzie Papieża Franciszka na ten dzień jest dostępne na naszej stronie internetowej.

5. Rozpoczęliśmy remont bramy barokowej. Koszt remontu wg wstępnej wyceny wynosi 155 000. Otrzymaliśmy w z Fundacji „Polska Miedź” 145 000 dofinansowania. Nasz wkład własny do remontu wynosi 10 000 zł. Zebraliśmy do tej pory 8610 zł (koperty +konto). Za wszystkie złożone ofiary serdecznie Bóg zapłać.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. 

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

8. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz