Ogłoszenia parafialne na niedzielę 19 września 2021 roku

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła. Dziś odbędzie się zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.

2. Uwaga kandydaci do Bierzmowania kl. 7.  Dziś pierwsze spotkanie wraz z rodzicami na Mszy św. o godz. 1230.

3. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży zaprasza na rekolekcje weekendowe dla młodzieży pt. „Ty jesteś marką”, które odbędą się w Rokitnie w dniach 1-3 października br. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

4. W najbliższą sobotę w dniu 25.09 będziemy przeżywać Odpust Parafialny. Zapraszam wszystkich parafian do udziału w tej uroczystości. Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 1200 następnie zapraszamy wszystkich parafian na festyn rodzinny. Zwracam się z prośbą o przygotowanie obiadu dla zaproszonych gości, rodziny zamieszkujące od nr 30 do 39 oraz dwie rodziny z obwodnicy zamieszkujące pod nr 143 i 145.

Zapraszam na spotkanie w/w rodziny, w poniedziałek o godz.18.00, w salce na plebani.

Zwracam się z prośbą o upieczenie ciast na festyn rodzinny. Ofiary zebrane przy rozprowadzaniu ciast przeznaczone zostaną na renowację chrzcielnicy.

5. W dniach 04-05.10. 2021 organizujemy pielgrzymkę do Barda i Wambierzyc z noclegiem w Polanicy Zdrój. Oprócz Sanktuariów odwiedzimy również Sanktuarium MB Uzdrowienia Chorych, Mini Euroland, kompleks Riese. Koszt pielgrzymki 280 zł.

6. Zakończył się remont i odrestaurowanie zabytkowej, XVIII wiecznej bramy barokowej stanowiącej część zabytkowego ogrodzenia przy naszym kościele parafialnym.
      Dziękujemy Fundacji KGHM Polska Miedź S.A za dotację w kwocie 145000 zł.
 Całkowity koszt renowacji wynosił 155 tysięcy złotych, 10 000 zł to był wkład własny parafii.  
      Pragnę podziękować również Wam, Drodzy Parafianie, za Wasze ofiary pieniężne, dzięki którym mogliśmy dopełnić koszty remontu. 
      Wyrażamy także naszą wdzięczność Panu Romanowi Jabłońskiemu Wójtowi gminy Grębocice za wszelkie wsparcie i troskę o zabytki naszej parafii.

7. Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę Mężczyzn do Międzyrzecza 25 września. Początek na terenie zamku o godz. 9.30, a o godz. 12.30 Msza święta w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski.

8. Niestety Kościół nie był sprzątany. 

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

10. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz