Ogłoszenia parafialne na niedzielę Trójcy Świętej

1.Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszy zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności.

2. Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ codziennie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o 1230.

3. Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 8.30 w Obiszowie, 9.30 w Turowie i o 11.00 w Kwielicach z uroczystą procesją do 4 ołtarzy. Chciałbym, aby cała parafia była zaangażowana w przygotowanie. Ołtarze jak zwykle w stałych miejscach. Prosiłbym, aby przy I ołtarzu (Pani Lewandowska) również do pomocy włączył się Obiszów, II (Pani Różańska) Kurów Mały, III (Pani K.Kustosz) Turów i IV (przy kapliczce) Duża Wólka i Ogorzelec. Zwracam się z prośbą o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach jak co roku oraz o przystrojenie domów w emblematy Eucharystyczne na trasie procesji oraz zaangażowanie całej parafii. Z góry serdecznie dziękuję. Wszystkie dziewczynki chętne do sypania kwiatków zapraszam na próbę w środę, po Mszy św.

4. W oktawie Bożego Ciała (9-15.06), na zakończenie Mszy św. procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem (w niedzielę po Mszy św. o 1230). Zapraszam do udziału w procesjach wszystkich parafian oraz dzieci do sypania kwiatów.

5. W piątek nasza młodzież, która przygotowywała się do bierzmowania otrzyma sakrament bierzmowania w Grodowcu o godz. 18.00 z rąk Ks. Bp. Pawła Sochy. Przypominam o spowiedzi św. dla świadków i młodzieży oraz ich rodziców. Możliwość do spowiedzi św. będzie od poniedziałku do środy przed Mszą św. Dlatego też Msza św. z procesją w piątek będzie o godz.16.00.

6. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na KUL i katolickie uczelnie.

7. Zachęcam do zamawiania Mszy św. w ciągu tygodnia. W tym tygodniu Msze św. o godz. 1700 z wyjątkiem poniedziałku o godz. 700..

8. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny.

9. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakupienie kwiatów oraz zrobienie bukietów paniom Halinie Frankowskiej i Ludmile Kozal, oraz mamom bierzmowanych za umycie okien na plebanii.

10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarza. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Ks. Jacek Golombek – proboszcz