Przygotowanie do Aktu Oddania się Panu Jezusowi przez wstawiennictwo św. Józefa

PRZYGOTOWANIE

I. Przygotowanie do aktu oddania:

W dniu Uroczystości odsłuchaj opublikowanej rano medytacji i odmów litanię do Świętego Józefa. Jeżeli to możliwe bądź w stanie łaski uświęcającej Po duchowym 33-dniowym przygotowaniu następuje Akt Oddania.Aby go dobrze i w pełni przeżyć – przygotuj to, co ważne:

1. Sprawdź, czy masz cały akt oddania wydrukowany/ pobrany.

2. Przygotuj świecę. (zapalona świeca symbolizuje odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego).

3. Jeśli akt oddania przeżywasz w domu – przygotuj miejsce, w którym ustawisz Krzyż oraz wizerunek św. Józefa przed którymi odmówisz akt oddania.

4. Ubierz się odświętnie – aby podkreślić uroczysty charakter wydarzenia, jakim jest akt oddania

5. Jeśli masz taką możliwość – przygotuj się do tego, aby po oddaniu się – świętować to wydarzenie w gronie swoich najbliższych. Świętowanie wyraża naszą radość i wdzięczność za łaskę, której doświadczyliśmy.

Uwaga!

Jutro przed południem będzie możliwość odsłuchania ostatniej Medytacji, a następnie na każdej Mszy Ks. Proboszcz wspólnie z wiernymi dokonana Aktu Oddania się Panu Jezusowi przez wstawiennictwo św. Józefa. Jeśli masz taką możliwość wydrukuj sobie Akt Oddania, zamieszczony poniżej i przynieś na Mszę Św. Jeśli nie, będzie można powtarzać tekst aktu za Ks. Proboszczem. Ważne jest by być przygotowanym duchowo do tego aktu.

AKT ODDANIA SIĘ JEZUSOWI PRZEZ WSTAWIENNICTWO ŚW. JÓZEFA