Życzenia noworoczne od Księdza Proboszcza

Koniec roku to czas podsumowań, lecz nie skupiajmy się tylko na tym, co minęło a patrzmy w przyszłość i cieszmy się tym, co może przynieść Nowy Rok 2022. Wejdźmy w niego z radością, nadzieją w sercu i dobrymi myślami.

Papież Franciszek w 2014 r. powiedział: Rok, który minął, nie prowadzi nas do rzeczywistości, która się kończy, ale do takiej, która się spełnia. To dalszy krok ku mecie, jaka jest przed nami, mecie nadziei i szczęścia, gdyż spotkamy Boga, powód naszej nadziei i źródło naszej radości„.

Dlatego wyruszmy w drogę z odwagą i nadzieją, i życzmy sobie przede wszystkim tego, abyśmy byli lepsi każdego dnia a wtedy i lepszy będzie cały rok. Niech on będzie dla wszystkich dobry i  szczęśliwy, obfity w łaski i Boże błogosławieństwo.

Niech słowa błogosławieństwa Aaronowego będą słowami, którymi pragnę błogosławić każdego i każdą z Was a także Wasze rodziny.

„Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie swoje oblicze i niech Cię obdarzy pokojem” (Lb 6,24-26)

Życzę wszystkim, aby nadchodzący Nowy Rok, był rokiem pełnym pokoju i nadziei, abyśmy pamiętali o tym, że każdego dnia opiekuje się nami Maryja Święta Boża Rodzicielka.