Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. wsparła naszą parafię

Parafia św. Michała Archanioła w Kwielicach otrzymała darowiznę w kwocie 145 tysięcy złotych od Fundacji KGHM Polska Miedź S.A. na remont i odrestaurowanie zabytkowej, XVIII wiecznej, barokowej bramy stanowiącej część zabytkowego ogrodzenia, którego budowę datuje się na XVI wiek. Całkowity koszt renowacji wynosi 147 tysięcy złotych. Brakujące dwa tysiące złotych parafia pokryje we własnym zakresie.

Wspólnota parafialna nie kryje zadowolenia z otrzymanego wsparcia od KGHM Polska Miedź S.A. i cieszy się, że dzięki temu uratowany zostanie zabytek należący do parafii. Proces renowacyjny ma być ukończony do końca października 2021 roku. 

Wyrażamy naszą wdzięczność Panu Romanowi Jabłońskiemu Wójtowi gminy Grębocice za wszelkie wsparcie i troskę o zabytki naszej parafii.