„Jasna Strona Mocy” – Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, 13-14 sierpnia na jasnej Górze i w TVP

Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej to wyjątkowe wydarzenie muzyczne dzięki któremu możemy promować kulturę i współczesną muzykę chrześcijańską, w Polsce i na całym świecie. Ideą tego przedsięwzięcia jest również prezentacja różnorodności kultury chrześcijańskiej, promowanie jedności i poszanowania dla przedstawicieli różnych kultur, a także przybliżenie uniwersalnego przesłania, płynącego z Ewangelii.

Festiwal znakomicie wpisuje się w obchody 30. rocznicy VI Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w dniach 10-15 sierpnia 1991 roku właśnie w Częstochowie. Było to przełomowe wydarzenie, w którym po raz pierwszy modliło się wspólnie ponad milion młodych ludzi z całej Europy. Papież Jan Paweł II często podkreślał, że w historii Światowych Dni Młodzieży Częstochowa była miejscem wyjątkowym, bo to właśnie Jasna Góra zapoczątkowała spotkania młodych. 

13. sierpnia – pierwszego dnia Festiwalu odbędzie się koncert „Abyśmy byli jedno” – Międzynarodowy konkurs piosenki chrześcijańskiej. 

„Ut unum sint” napisał Jan Paweł II w jednej ze swych encyklik. To bardzo ważne przesłanie. Popularyzować je chcemy poprzez muzykę, piosenki, poznawanie się szlachetną rywalizację i po prostu poprzez bycie razem w międzynarodowym, chrześcijańskim gronie. Pretekstem do takiego spotkania będzie konkurs piosenki, w którym wezmą udział wykonawcy z różnych stron świata. Chcemy przez to pokazać jednoczącą siłę Kościoła i popularyzować tę piękną ideę – „Abyśmy byli jedno”. 

Koncert „Abyśmy byli jedno” poprowadzi Ida Nowakowska-Herndon oraz Tomasz Wolny. 

14. sierpnia – drugiego dnia Festiwalu wzorem ubiegłego roku odbędzie się koncert „Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II”. Tego dnia na jasnogórskich błoniach znajdzie się kilkadziesiąt tysięcy radosnych, rozśpiewanych, modlących się ludzi, Pielgrzymów, którzy przybyli na Jasną Górę. To także im dedykowany jest sobotni koncert, podczas którego razem ze wspaniałą orkiestrą i znakomitym dyrygentem oraz wielotysięcznym chórem wspólnie zaśpiewają znane i ulubione utwory pielgrzymkowe, bliskie sercu Jana Pawła II. 

W koncercie udział wezmą znakomici polscy artyści, a o oprawę muzyczną zadba Piotr Rubik, który razem z Rafałem Brzozowskim poprowadzi ten koncert. 

13 sierpnia 2021 TRANSMISJA KONCERTU „ABYŚMY BYLI JEDNO” – MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIOSENKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ GODZ. 20.15 TVP 1

14 sierpnia 2021 TRANSMISJA KONCERTU „ABBA OJCZE. PIELGRZYMI SPIEWAJĄ ULUBIONE PIOSENKI JANA PAWŁA II” GODZ. 20.15 TVP 1


fot: TVP