Z wielkim żalem, jak i z wielką wdzięcznością Panu Bogu za życie i kapłaństwo ks. Janusza, pragniemy poinformować, że dziś rano w wieku 63 lat odszedł do Domu Ojca nasz Przełożony Generalny, Ks. Janusz Malski.

Wierzymy, że ks. Janusz dzisiejszego ranka powiedział za św. Pawłem: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem i wiary ustrzegłem.” Ufamy, że Dobry Bóg przyjął ks. Janusza do swojego Królestwa.

Dziękując Bogu za ks. Janusza i jego życie pragniemy w duchu wielkiej miłości, cichości serca i pokoju, powiedzieć:

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu… Jak była na początku teraz i zawsze i na wieki wieków, AMEN.

Pragniemy podziękować wszystkim za Wasze modlitwy w intencji ks. Janusza, za bliskość, którą okazaliście również nam i prosimy byście pamiętali w modlitwie o śp. ks. Janusz. Prosimy Was, w sposób szczególnym o modlitwę za s. Małgorzatę Malską, dla której dziś przyszedł czas rozstania ziemskiego z Bratem.

Wierzymy, że Ks. Janusz będzie czuwał nad nami tuż obok Bł. Luigiego Novarese, s. Elwiry Miriam Psorulli i wszystkich tych siewców nadziei, którzy uprzedzili nas w wędrówce do wieczności.

Nie mówimy ŻEGNAJ, ale do zobaczenia …

Odpoczywaj w pokoju…

Msza św. żałobna oraz pogrzeb odbędą się 8 października w Montichiari we Włoszech, o godz. 15.00.

Ciało ks. Janusza zostanie złożone w kwaterze Cichych Pracowników Krzyża.

W Polsce upamiętnimy jego odejście do domu Ojca 11 października. O godz. 15.00 w Kolegiacie głogowskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Janusza Malskiego. O 14.30 będzie odmawiany różaniec w intencji jego duszy. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp. Tadeusz Lityński, ordynariusz diecezji.

źródło:

http://www.cisi.pl/ks-janusz-malski-moderator-generalny-cichych-pracownikow-krzyza-odszedl-do-domu-ojca/