Z okazji pierwszego Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych będzie można uzyskać odpust zupełny dla siebie i dusz czyśćcowych. Informuje o tym Penitencjaria Apostolska.

Odpust jest udzielony pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna i modlitwa według intencji Papieża) wiernym, którzy z tej okazji wezmą udział w papieskiej Mszy w Watykanie lub innych uroczystościach na całym świecie. Dla uzyskania odpustu wystarczy też poświęcenie odpowiedniej ilość czasu na odwiedzenie bądź nawiązanie wirtualnego kontaktu ze starszymi osobami w potrzebie lub w trudnej sytuacji.

Odpust mogą też uzyskać osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuszczać domu, a ofiarując miłosiernemu Bogu swoje modlitwy, bóle i cierpienia, duchowo będą uczestniczyć w obchodach tego Światowego Dnia, zwłaszcza w liturgii papieskiej transmitowanej przez media.

Penitencjaria Apostolska apeluje też wszystkich kapłanów o szczególną gotowość do sprawowania sakramentu pojednania, który jest jednym ze zwyczajnych warunków do  uzyskania odpustu.

żródło: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2021-06/odpusty-na-swiatowy-dzien-dziadkow-i-osob-starszych.html?fbclid=IwAR11JBIE2VDggnpaoJs_aZpVEi4AWQwLs8gTw-ZJjl9BVAMPB8b9ctEfnko