Ogłoszenia parafialne na I niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Adwentu. Zbiórka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne wyniosła 560,60 zł.

2. Zapraszamy na Roraty w poniedziałek o 630 do kościoła. We wtorek i czwartek o godz. 1700 w sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami.

3. W zakrystii można nabyć świece Caritas w cenie 6 zł.

4. Od dzisiaj można również nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane z racji opłatków, przeznaczone są dla Sióstr jako wyraz naszej wdzięczności za ich posługę całoroczną w naszej parafii. Opłatki można nabywać u Sióstr w domu lub w zakrystii po Mszach św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na Mszę św. i modlitwę w int. powołań i za powołanych. W piątek ze względu na obecne obostrzenia odwiedzę tylko tych chorych, którzy potwierdzą wizytę telefonicznie (883-333-249). Natomiast po południu od 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. W sobotę nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca: rozpoczniemy Adoracją i modlitwą różańcową o godz. 1600 a następnie Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.

6. W tym roku jest możliwość uczestniczenia w rekolekcjach adwentowych poprzez internet.  Szczegóły będą pojawiały się na stronie parafialnej i facebooku. 

7. W Adwencie, w ramach duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia pragniemy wesprzeć DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, prowadzonej przez siostry Terezjanki w Ścinawce Dolnej. Aktualnie w placówce jest obecny koronawirus. W związku z tym organizujemy zbiórkę potrzebnych rzeczy takich jak: pościel, ręczniki i chemia gospodarcza, środki do dezynfekcji oraz słodycze. Można je składać w Kościele, przy ołtarzu Ukrzyżowania, u Sióstr lub na plebanii.

8. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na wschodzie.

9. Wyrażam wdzięczność za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Paniom: Lucynie Sieniawskiej i Małgorzacie Różańskiej.

10. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii. Wraz z Siostrami pozdrawiamy Was serdecznie, jednocześnie zapewniamy o codziennej modlitwie za Was. Życzymy Wam mocy Ducha Świętego na każdy dzień. W Bogu stanowimy jedność i tylko w Nim.

ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz