1. Dziś III Niedziela Wielkanocna.

2. W zbiórce do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji zebraliśmy 269,63 zł.

3. W środę 14 kwietnia s. Celina została uhonorowana przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji, medalem Benemerenti in Opere Evangelizationis za zasługi dla dzieła misyjnego Kościoła. Została nominowana w kategorii: POMOC FINANSOWA. 

Siostro Celino, z serca DZIĘKUJEMY  za wielkie serce i pasję dla misji. GRATULUJEMY misyjnego wyróżnienia.

4. Trwa akcja w naszej parafii „Opatrunek na Ratunek” dla szpitali działających na misjach w Afryce. Zbieramy: bandaże (dziane i elastyczne), gazy i plastry, igły i strzykawki jednorazowe, rękawiczki jednorazowe. Można je składać do końca kwietnia, w naszym kościele, w przygotowanym koszu. 

5. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcam, aby z okazji różnych uroczystości rodzinnych i religijnych obdarowywać dzieci i młodzież księgą Pisma Św.

6. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza dzień modlitw o powołania i jednocześnie rozpoczyna się Światowy Tydzień modlitw o Powołania.

7. W przyszły piątek uroczystość św. Wojciecha bpa i męcz. – głównego patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W najbliższą sobotę 24 kwietnia rozpocznie się Studium nad Małżeństwem i Rodziną w Zielonej Górze. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1045 w kaplicy przy kościele pw. Ducha Świętego. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się przez elektroniczny formularz na stronie www.dlarodziny.zg.pl 

9. Obowiązują obostrzenia co do ilości osób uczestniczących w nabożeństwach 1 os. na 20m2.Kwielice 20 osób; Obiszów 8 osób; Turów 5 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa w nabożeństwach mają osoby, które zamówiły intencję Mszy św.

10. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.pl. W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii  22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.

11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

13. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz