Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu.

2. Zapraszamy na ostatnie Roraty w poniedziałek o 630 i we wtorek o godz. 1700, w sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami. 

3. Spowiedź Adwentowa jest możliwa codziennie pół godziny przed Mszą św. jak również w dowolnym czasie po uzgodnieniu telefonicznym. 

4. Jutro (poniedziałek) stawiamy w kościele naszą szopkę. Zapraszam do pomocy Panów na godz. 1600 oraz Panie do strojenia choinek na godz. 1800 do kościoła.

5. We wtorek zapraszam do przedświątecznego sprzątania kościoła po Mszy św. wieczornej.

6. 24 grudnia dzień imienin ks. Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego pamiętajmy o życzeniach i modlitwie.

7. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczerzy Wigilijnej towarzyszy wspólna modlitwa, zapalamy świecę, czytamy Ewangelię według św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2, 1-14), dzielimy się opłatkiem, darujemy sobie winy i urazy, słuchamy i wspólnie śpiewamy kolędy. Tradycyjnie zachowujemy post od potraw mięsnych i nie pijemy alkoholu.

8. Pasterki: o godz. 2000 w Turowie, o g. 2115 w Kwielicach o godz.  2230 w kościele filialnym w Obiszowie oraz o godz. 2400 w kościele parafialnym w Kwielicach.

9. Przypominamy o obowiązujących limitach w trakcie nabożeństw 1os/15 m2 . W kościele może przebywać maksymalnie: w Kwielicach do 25 osób; w Obiszowie do 10 os.; w Turowie do 5 os. Proszę o przyjęcie ze zrozumieniem tego ograniczenia.

10. Podczas Pasterki taca przeznaczona jest na fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Bpa Wilhelma Pluty.

11. W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego; nie będzie Mszy św. o godz. 800, pozostałe Msze Św. według porządku niedzielnego.

12. W sobotę, Święto Szczepana, drugi dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca przeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze.

13. Można nabywać poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane z racji opłatków przeznaczone są dla Sióstr jako wyraz naszej wdzięczności za Ich posługę całoroczną w naszej parafii. Opłatki można nabywać u Sióstr w domu lub w zakrystii po Mszach św.

14. Wyrażam wdzięczność za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Paniom. 

15. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii. Wraz z Siostrami zapewniamy o naszej codziennej modlitwie za Was. Życzymy Wam mocy Ducha Świętego na każdy dzień. W Bogu stanowimy jedność i tylko w Nim.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz