1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna – niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynamy Światowy Tydzień modlitw o Powołania.

2. Trwa akcja w naszej parafii „Opatrunek na Ratunek” dla szpitali działających na misjach w Afryce. Zbieramy: bandaże (dziane i elastyczne), gazy i plastry, igły i strzykawki jednorazowe, rękawiczki jednorazowe. Można je składać do przyszłej niedzieli, w naszym kościele, w przygotowanym koszu. 

3. W przyszły piątek rozpoczynamy tzw. długi weekend w związku z tym wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym na terenie nasze parafii udzielam dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

4. W sobotę 01 maja przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwa majowe po Mszy św.

5. Również w najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca zapraszam w sposób szczególny Róże Żywego Różańca z Kwielic na nabożeństwo pierwszosobotnie, Mszę św. i zmianę tajemnic różańcowych o godz.16.00. Zmiana tajemnic Żywego Różańca z kościołów filialnych będzie w niedzielę po Mszach świętych.

6. Obowiązują obostrzenia co do ilości osób uczestniczących w nabożeństwach 1 os. na 20m2.Kwielice 20 osób; Obiszów 8 osób; Turów 5 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa w nabożeństwach mają osoby, które zamówiły intencję Mszy św.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty Paniom: Reginie Grębskiej, Magdalenie Towpik i Dorocie Mierzwiak.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

9. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz