1. Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła. Również dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 1. Dzisiaj odbędzie się spotkanie Rodziców i dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii na Mszy św. o 1230. Przypominam o obowiązku dostarczenia metryki chrztu dzieci, które były chrzczone poza naszą parafią.
 1. We wtorek 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku czuwanie Fatimskie do Grodowca na godz. 1900.
 1. W środę 14 października Dzień Edukacji. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracownikach oświaty a szczególnie nauczycielach, wychowawcach i katechetach. Zapraszam na Mszę św. w tej intencji.
 1. W czwartek 15 października Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu zapraszamy do modlitwy za rodziców przeżywających utratę swojego dziecka.
 1. W najbliższy piątek przypada 16 października wspomnienie św. Jadwigi śląskiej święto patronalne Sióstr Jadwiżanek. Jako wyraz naszej wdzięczności zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. w intencji Zgromadzenia oraz Sióstr posługujących w naszej parafii.
 1. Za tydzień rozpoczynamy tydzień misyjny w kościele. W związku z tym w imieniu koła misyjnego Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci działającego przy naszej parafii zapraszam na kiermasz misyjny, z którego dochód będzie przeznaczony na ten cel. Jednocześnie będzie można podziwiać wystawę pamiątek misyjnych. Taca w tym dniu przeznaczona jest na dzieło misyjne Kościoła.
 1. Młodzież klas I szkoły średniej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 1700.
 1. Trwamy w miesiącu modlitwy różańcowej. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 1630.W środę prowadzi modlitwę wspólnota z Obiszowa, a w piątek wspólnota z Turowa. W sposób szczególny zapraszam DZIECI na modlitwę różańcową we wtorek i w czwartek.
 1. Przypominam, że od wczoraj znaleźliśmy się w strefie żółtej oraz o obowiązku noszenia maseczek nie tylko w Kościele, ale również w przestrzeni publicznej.
 1. Zbliża się szczególny czas modlitw za zmarłych. Kartki z wypominkami można zabrać z bocznego ołtarza św. Anny.
 1. Wyrażam wdzięczność za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom: Pani Barbarze Kamińskiej i Elżbiecie i Markowi Rutkowskim
 1. Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy przekazali dary materialne na utrzymanie parafii. Wraz z Siostrami pozdrawiamy Was serdecznie jednocześnie zapewniamy o codziennej modlitwie.

 

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz