1. Dziś XI Niedziela Zwykła.

2. Dzisiaj również zapraszamy na czuwanie Fatimskie do Grodowca na godz. 1900.

3. Jest miesiąc czerwiec zachęcam do udziału w nabożeństwach do NSPJ w niedzielę po Mszy św. o 1230, a od wtorku do soboty po mszy św. wieczornej. 

4. Od poniedziałku (14.06) do Niedzieli (20.06) potrwają uroczyste obchody odpustowe w naszym  Sanktuarium diecezjalnym w Rokitnie. Zachęcamy do nawiedzenia Rokitniańskiego Sanktuarium w tym czasie. Szczegółowy plan umieszczony jest na naszej stronie internetowej.

5. W przyszłą niedzielę z racji uroczystości M. B. Rokitniańskiej w naszej kaplicy w Turowie zostanie odprawiona Msza św. Odpustowa o godz.1400.

6. W środę Przypada rocz. sakry Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o naszym Biskupie Diecezjalnym w modlitwie i życzeniach.

7. UWAGA BIERZMOWANI KLAS 8 i I- wszych Szkół Ponadpodstawowych!  

Spotkanie w czwartek o godz. 1700 w kościele. 

8. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii świecką misjonarkę z Rwandy p. Ewę Starzyńską. Przybędzie do nas, aby opowiedzieć o swojej posłudze na misjach i prosić o wsparcie na budowę Domu Samotnej Matki. Dochód ze świec, które będą rozprowadzane, a przygotowane zostały w ramach koła misyjnego, przeznaczony jest też na ten cel.

10. Rozpoczęliśmy remont bramy barokowej. Koszt remontu wg wstępnej wyceny wynosi 155 000. Otrzymaliśmy w z Fundacji „Polska Miedź” 145 000 dofinansowania. Nasz wkład własny do remontu wynosi 10 000 zł. Zebraliśmy do tej pory 4060 zł. Za wszystkie złożone ofiary serdecznie Bóg zapłać.

11. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinie Czuchran z Turowa za użyczenie minikoparki i wykonanie potrzebnych wykopów przy odwodnieniu remontowanej bramy.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

13. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz