1. Dziś XXII Niedziela Zwykła.

2. Dzisiaj Wójt Gminy Grębocice p. Roman Jabłoński zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na wspólne dziękczynienie za plony (Dożynki). Rozpoczynamy dziękczynieniem P. Bogu Mszą św. W kościele Św. Marcina w Grębocicach  o godz. 1400, następnie przejście korowodu dożynkowego do parku, uroczyste otwarcie uroczystości, część obrzędowa i na zakończenie koncert Patrycji Markowskiej. 
      Podczas dożynek, w parku będzie możliwość zaszczepienia się przeciw Covid -19 jednodawkową szczepionką w godz. 1400– 2000
      OSP Grębocice organizuje Mobilny punkt szczepień przeciw Covid -19, który w dniach 2-3 września przyjedzie do wszystkich miejscowości. Chęć zaszczepienia należy zgłosić u Sołtysa do 30 sierpnia 2021.

3. Trwamy w rekolekcjach internetowych przygotowujących nas do Beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Rekolekcje rozpoczęły się w piątek 6 sierpnia i potrwają 33 dni. Każdego dnia na stronie parafialnej ukazują się rozważania tekstowe jak i materiał video do odsłuchania i oglądnięcia. Zachęcamy do uczestnictwa.

4. W środę 82 r. wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny.

5. Także w środę rozpoczyna się nowy rok szkolny. Proszę, abyśmy nie zapominali o wymiarze duchowym tego czasu. Zachęcam do przystąpienia do spowiedzi oraz zapraszam do udziału w Eucharystii w intencji dzieci, młodzieży katechetów i nauczycieli.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godz. przed Mszą św. W piątek możliwość spowiedzi od godz. 1600. Zachęcam w sposób szczególny dzieci pierwszokomunijne do kontynuacji 9 pierwszych piątków m-ca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 900. Po południu od godz.1600 możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej, Szczególnie zapraszam dzieci do kontynuacji 9 pierwszych piątków miesiąca czuwanie pierwszosobotnie rozpoczynamy o godz. 1600, następnie Msza św. i zmiana tajemnic Żywego Różańca dla Kwielic.

7. Mobilne centrum badań organizuje badania pod kątem miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Ambulans diagnostyczny będzie stał na parkingu przy kościele 30. 08. 2021 o godz. 1245. Szczegóły są umieszczone na ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

10. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz