Ogłoszenia parafialne na niedzielę 29.08.2021r.1. Dziś XXII Niedziela Zwykła.

2. Dzisiaj Wójt Gminy Grębocice p. Roman Jabłoński zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na wspólne dziękczynienie za plony (Dożynki). Rozpoczynamy dziękczynieniem P. Bogu Mszą św. W kościele Św. Marcina w Grębocicach  o godz. 1400, następnie przejście korowodu dożynkowego do parku, uroczyste otwarcie uroczystości, część obrzędowa i na zakończenie koncert Patrycji Markowskiej. 
      Podczas dożynek, w parku będzie możliwość zaszczepienia się przeciw Covid -19 jednodawkową szczepionką w godz. 1400– 2000
      OSP Grębocice organizuje Mobilny punkt szczepień przeciw Covid -19, który w dniach 2-3 września przyjedzie do wszystkich miejscowości. Chęć zaszczepienia należy zgłosić u Sołtysa do 30 sierpnia 2021.

3. Trwamy w rekolekcjach internetowych przygotowujących nas do Beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Rekolekcje rozpoczęły się w piątek 6 sierpnia i potrwają 33 dni. Każdego dnia na stronie parafialnej ukazują się rozważania tekstowe jak i materiał video do odsłuchania i oglądnięcia. Zachęcamy do uczestnictwa.

4. W środę 82 r. wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny.

5. Także w środę rozpoczyna się nowy rok szkolny. Proszę, abyśmy nie zapominali o wymiarze duchowym tego czasu. Zachęcam do przystąpienia do spowiedzi oraz zapraszam do udziału w Eucharystii w intencji dzieci, młodzieży katechetów i nauczycieli.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godz. przed Mszą św. W piątek możliwość spowiedzi od godz. 1600. Zachęcam w sposób szczególny dzieci pierwszokomunijne do kontynuacji 9 pierwszych piątków m-ca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 900. Po południu od godz.1600 możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej, Szczególnie zapraszam dzieci do kontynuacji 9 pierwszych piątków miesiąca czuwanie pierwszosobotnie rozpoczynamy o godz. 1600, następnie Msza św. i zmiana tajemnic Żywego Różańca dla Kwielic.

7. Mobilne centrum badań organizuje badania pod kątem miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Ambulans diagnostyczny będzie stał na parkingu przy kościele 30. 08. 2021 o godz. 1245. Szczegóły są umieszczone na ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

10. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz

Podziel się: