1. Dziś Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne. Również dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

2. W minioną niedzielę była przeprowadzona zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zebraliśmy 507 zł.

3. Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania, dzisiaj o godz. 1230

4. W poniedziałek 29.11, w kinie Cinema 3D, w Głogowie dla naszej parafii i chętnych będzie wyświetlony film o św. Albercie Chmielowskim „Nędzarz i Madame”. Cena biletu 13 zł, zapisy w zakrystii po Mszach św. i u Sióstr do 22.11 włącznie.

5. Od pierwszej Niedzieli Adwentu rozprowadzane będą świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 7 zł. – mała oraz 20 zł. – duża. 

6. Rozpoczyna się kolejna edycja rekolekcji online „Finanse po Bożemu”. Rozpoczęcie 13. 12.2021.Szczegóły i link do zapisów na stronie parafialnej.  

7. W związku z moim uczestnictwem w rekolekcjach kapłańskich opiekę duszpasterską nad parafią będzie pełnił ks. Proboszcz Wojciech Ratajewski z Grębocic. W razie pilnej potrzeby duchowej proszę o kontakt z Siostrami lub bezpośrednio z księdzem Wojciechem.

8. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

10. Ze względu na zmniejszającą się liczbę Sióstr prowincji wrocławskiej Zgromadzenie staje przed koniecznością zamykania domów filialnych. Zgodnie z decyzją Zarządu Zgromadzenia Sióstr Świętej Jadwigi w ciągu najbliższego roku ma zostać zamknięta placówka w naszej parafii.

11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarza. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz