Ogłoszenia parafialne na niedzielę Wniebowzięcia NMP

1. Dziś Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów.

2. Rozpoczęliśmy remont bramy barokowej. Koszt remontu wg wstępnej wyceny wynosi 155 000. Otrzymaliśmy w z Fundacji „Polska Miedź” 145 000 dofinansowania. Nasz wkład własny do remontu wynosi 10 000 zł. Zebraliśmy do tej pory 10.830 zł (koperty +konto). Za wszystkie złożone ofiary serdecznie Bóg zapłać.

3. W imieniu Sołtysa pana Ireneusza Frątczaka oraz Rady Sołeckiej naszej wsi zapraszam wszystkich mieszkańców Kwielic w najbliższą sobotę do wspólnego świętowania dziękczynienia za plony. Rozpoczynamy Mszą św. dziękczynną o godz.1700. Następnie ok godz. 1800 będzie część obrzędowa, a o 1900 zabawa taneczna.

4. Trwamy w rekolekcjach internetowych przygotowujących nas do Beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Rekolekcje rozpoczęły się w piątek 6 sierpnia i potrwają 33 dni. Każdego dnia na stronie parafialnej ukazują się rozważania tekstowe jak i materiał video do odsłuchania i oglądnięcia. Zachęcamy do uczestnictwa.

5. Bóg zapłać za posprzątanie i wystrój kościoła państwu młodym i ich rodzinie. Za tydzień proszę o posprzątanie Kościoła pierwsze dwie rodziny z Kwielic.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

7. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz