1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego –zakończenie okresu wielkanocnego.

2. Jutro drugi dzień Zielonych świąt. – NMP Matki Kościoła. Msze Św. w Obiszowie o godz. 1600, w Kwielicach o godz. 1700, Turów 1800.

3. W minioną niedzielę do puszek na rzecz odbudowy domu parafialnego w Jakubowie zebraliśmy 
594 zł. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary.

4. Nabożeństwa Majowe od wtorku do soboty o godz.1700 a po nim Msza św. W poniedziałki zapraszamy na Nabożeństwa do groty Matki Bożej przy domu Sióstr na godz. 1700. Jednakże w najbliższy poniedziałek (jutro) nabożeństwo przed Msza Św. w Kościele. Natomiast w niedzielę po Mszy św. o 1230

5. W związku z przyjazdem moich współbraci z roku, na wspólne świętowanie naszej rocznicy święceń, proszę ofiarodawców intencji z piątku (+Aleksandrę i +Piotra Różańskich) o zgłoszenie się do zakrystii. Natomiast Msza św. w piątek będzie odprawiona wyjątkowo o godz. 1800.

6. W najbliższą środę, próba dzieci przed piątkową Mszą św. w Kościele o godz. 1800

7. W przyszłą sobotę Spotkanie Koła Misyjnego w salce na plebanii o godz. 1400.

8. Zgodnie z obecnymi przepisami sanitarnymi procesje w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej są dozwolone. Prosimy księży proboszczów o roztropne wyznaczenie tras procesji w porozumieniu z odpowiednimi władzami świeckimi i poinformowanie uczestników o obowiązku zachowania następujących norm sanitarnych:

– w kościołach i kaplicach – limit: 1 osoba / 15 m kw. powierzchni, dystans min. 1,5 m i zasłanianie nosa i ust,

– na zewnątrz – brak limitu osób, dystans min. 1,5 m lub zasłanianie nosa i ust.

9. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zbiórka do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

10. Rozpoczęliśmy remont bramy barokowej. Koszt remontu według wstępnej wyceny wynosi 155 tys. zł. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Fundacji KGHM Polska Miedź S.A. w wysokości 145 tys. zł. Nasz wkład własny do remontu wynosi 10 tys. zł. Dlatego zwracam się z prośbą o ofiary na ten cel, które można wpłacać bezpośrednio na konto parafialne, które znajduje się na naszej stronie internetowej lub złożyć w kopercie z napisem: Ofiara na Bramę Barokową. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać. 

11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

13. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz