Ogłoszenia parafialne na XVII niedzielę zwykłą – 24.07.2022 r.

1. Dziś XVII Niedziela Zwykła.

2. Dzisiaj 24 lipca rozpoczynamy obchody XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Obchody te organizowane są przez misyjne stowarzyszenie MIVA Polska, zajmujące się pomocą misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. W związku z powyższym dzisiaj po każdej Mszy św. będzie poświęcenie kierowców i ich pojazdów. Będą również rozprowadzane przez Wolontariat Misyjny i Ognisko Misyjne naszej parafii obrazki, breloczki i modlitwa do św. Krzysztofa. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy.

3. W związku z moim wyjazdem na urlop Msze Św. w tygodniu z braku intencji są odwołane, z wyjątkiem środy (Msza Św. będzie odprawiona o godz. 17.00).

4. W dniach od 02 – 12. 08 będzie trwała Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zachęcam do zapisów do Grupy Czerwonej w parafii św. Mikołaja w Głogowie.

5. Jest czas wakacji. Pragnę przypomnieć wszystkim udającym się na letni wypoczynek o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. W świątyniach obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

6. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i państwu młodym.

7. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism: Niedziela i Gość Niedzielny.

8. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. 
Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz