Ogłoszenie parafialne na niedzielę 08.11.2020 roku

                                              

 1. Dzisiaj XXXII Niedziela zwykła. Zbiórka do puszek na rzecz Pomocy Kościołowi w potrzebie.

 

 1. Jutro Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Matki kościołów Miasta i Świata. W związku z tym w poniedziałek Msza św. będzie o godz. 1700.

 

 1. Wszystkim dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy wzięli udział w przebraniu się w domu za wybranego przez siebie świętego patrona i przesłali zdjęcie na adres parafii, serdecznie dziękujemy i gratulujemy inwencji twórczej.

 

 1. Również serdecznie dziękujemy dzieciom, które przygotowały własnoręcznie różańce niespodzianki dla nich będą przekazane w przyszłą niedzielę.

 

 1. Modlitwa wypominkowa za naszych zmarłych będzie codziennie o godz. 1700. Można jeszcze składać kartki z wypominkami.

 

 1. W środę 11 listopada św. Marcina odpust w parafii w Grębocicach oraz 102 rocz. odzyskania Niepodległości, pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

 

 1. W piątek 13 listopada Pierwszych Męczenników Polski, patronów naszej diecezji.

 

 1. W związku z obowiązującymi normami sanitarnymi w kościele może przebywać maksymalnie w: Kwielicach do 25 osób; w Obiszowie do 10 os.; w Turowie do 5 os. Proszę o przyjęcie ze zrozumieniem tego ograniczenia.

 

 1. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej przed Mszą św., w intencji o zatrzymanie pandemii.

 

 1. Listopad jest miesiącem szczególnej modlitwy za tych, którzy odeszli do Pana. Z powodu epidemii nasze życie w najbliższym czasie będzie bardziej skoncentrowane w domu. Po raz kolejny będzie to większe wyzwanie, aby odkrywać rodzinę jako Kościół domowy i praktykować modlitwę rodzinną. W związku z tym umieszczamy na stronie internetowej do pobrania modlitwę rodzinną za zmarłych.

 

 1. Wyrażam wdzięczność za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Paniom: Monice SZYMCZAK i Joannie GIL.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii oraz z racji wypominek. Wraz z Siostrami pozdrawiamy Was serdecznie, jednocześnie zapewniamy o codziennej modlitwie za Was. Życzymy Wam mocy Ducha Świętego na każdy dzień. W Bogu stanowimy jedność i tylko w Nim.

 

 Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz