1. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych.
 2. Z powodu stanu epidemii Mszy św. na cmentarzu nie będzie. Cmentarz parafialny na skutek rozporządzenia Rady Ministrów w dniach od 31.10 do 02.11 jest zamknięty. Msze św. dzisiaj są odprawione wg porządku niedzielnego: Kwielice 800 i 1230 (Msza transmitowana), Obiszów 930 i Turów 1100.
 3. Jutro Dzień Zaduszny. Msze św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach i spoczywających na naszym cmentarzu będą odprawiane w następującym porządku: Obiszów godz. 1600, Kwielice godz. 1715, Turów godz. 1830.
 4. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Szczegóły są umieszczone na stronie internetowej naszej parafii parafiakwielice.pl
 5. Niestety z powodu obecnego stanu nie odbędzie się marsz wszystkich świętych. Mamy jednak propozycję, by dzieci i młodzież przebrali się w domu za wybranego przez siebie świętego patrona i przesłali zdjęcie na adres mailowy parafii kwielice@dziecezjazg.pl lub na adres administratora strony dostępny w zakładce „Kontakt” na stronie parafialnej. Przysłanie zdjęcia jest jednoznaczne z udzieloną zgodą na umieszczenie go na stronie parafialnej i naszym fanpage’u. Akcja potrwa do najbliższej soboty.
 6. Modlitwa wypominkowa za naszych zmarłych będzie codziennie o godz. 1700. Można jeszcze składać kartki z wypominkami.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na Mszę św. i modlitwę w int. powołań i za powołanych. W piątek ze względu na obecne obostrzenia odwiedzę tylko tych chorych, którzy potwierdzą wizytę telefonicznie (883-333-249). Natomiast po południu od 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. W sobotę nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca: rozpoczniemy Adoracją i modlitwą różańcową o godz. 1600 a następnie Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Od dzisiaj ruszyła akcja „Różaniec do granic Nieba” i potrwa do 08.11. Gdzie: w kościołach, na cmentarzu tam, gdzie w tym czasie przebywać nam będzie wolno (również w domu czy przy przydrożnym krzyżu); Czas: jedna z trzech godz. 1200 lub 1500 lub 2100. Dla tych, którzy chcą się włączyć w tę modlitwę szczegóły są zamieszczone na stronie parafialnej.
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 10. W związku z apelem KEP zachęcam do codziennego odmawiania w naszych rodzinach modlitwy o pokój. Modlitwa jest do ściągnięcia z naszej strony internetowej.
 11. Wyrażam wdzięczność za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Paniom: Irenie DOBIES i Agnieszce BUCZYŃSKIEJ.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii. Wraz z Siostrami pozdrawiamy Was serdecznie, jednocześnie zapewniamy o codziennej modlitwie za Was. Życzymy Wam mocy Ducha Świętego na każdy dzień. W Bogu stanowimy jedność i tylko w Nim.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz