Ogłoszenia parafialne na niedzielę 15.11.2020 roku.

  1. Dzisiaj XXXIII Niedziela zwykła. Podczas zbiórki do puszek na rzecz Pomocy Kościołowi w potrzebie zebraliśmy 202,02zł.

 

  1. Dziś po raz czwarty obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. To dzień miłości i solidarności z cierpiącymi z powodu biedy i niedostatku. Z tej okazji Papież Franciszek napisał orędzie, które znajduje się na stronie parafialnej. Zachęcam do lektury i refleksji.

 

  1. Trzecia niedziela listopada to ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II – „Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych”. Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, ale także o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.

 

  1. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej przed Mszą św. w intencji o zatrzymanie pandemii.

 

  1. Zakończyliśmy naszą tegoroczną modlitwę wypominkową. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączali się każdego dnia we wspólną modlitwę za naszych zmarłych.

 

  1. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jednocześnie jest to święto patronalne naszego Seminarium Duchownego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.

 

  1. Wyrażam wdzięczność za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Paniom: Krystynie Bańka, Katarzynie Kustosz Małgorzacie Słodkowskiej.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii oraz z racji wypominek. Wraz z Siostrami pozdrawiamy Was serdecznie, jednocześnie zapewniamy o codziennej modlitwie za Was. Życzymy Wam mocy Ducha Świętego na każdy dzień. W Bogu stanowimy jedność i tylko w Nim.

 

Ks. Radosław Horbatowski

proboszcz