Propozycje rekolekcji adwentowych online

Zapraszamy na rekolekcje pt. „Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką…”. Cytat z księgi Izajasza będzie stanowić motyw przewodni refleksji, które organizatorzy będą chcieli odnieść do obecnych czasów i warunków życia.

– Wielu z nas jest umęczonych swoim życiem bądź aktualną sytuacją, która w znacznym stopniu zajmuje naszą uwagę, bo wpływa na wiele sfer naszego funkcjonowania. Jednak czas adwentu może być dla nas okazją, by się zatrzymać, spojrzeć z innej perspektywy i zaczerpnąć sił od Jezusa, który przychodzi z nadzieją i nowym sposobem myślenia. Ufamy, że będzie to czas doświadczenia na nowo tego światła i mocy, które niesie ze sobą przyjście Jezusa – zachęcają pomysłodawcy.

Rekolekcje będą prowadzone w formie konferencji, wspólnej modlitwy oraz dla osób chętnych – grup dzielenia – w czasie rzeczywistym online. Poprowadzi je ks. Piotr Wiecki z członkami Fundacji, w terminie 11-13 grudnia (godz. 19:30-21:00 oraz dodatkowo dla chętnych grupa dzielenia – 13 grudnia godz. 15:00-16:30)

Więcej informacji można znaleźć w linku: https://radoscewangelii.pl/aktualnosci/rekolekcje-adwentowe-online-11-13-12/

Kolejną naszą propozycją są rekolekcje „Misyjna droga do Betlejem” – to tytuł rekolekcji misyjnych dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w dniach od 7 do 9 grudnia. Nauki wygłosi ks. Mariusz Zakrzewski SAC z Sekretariatu Misyjnego Prowincji Chrystusa Króla Księży Pallotynów.

Plan przedstawia się następująco: 15:00 nauka dla dzieci, 15:30 nauka dla młodzieży, 16:00 Msza św. Bezpośrednia transmisja będzie dostępna na kanale YOUTUBE https://www.youtube.com/user/pallottitv

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.sekretariat-misyjny.pl/index.php/blog/211-wydarzenia/3128-7-9-grudnia-adwentowe-rekolekcje-online .

Natomiast na kanale youtube’owym „Projekt kapucyński” będzie można wziąć udział w rekolekcjach pt. „Nadchodzi niebo”, które zaplanowano w terminie 29 listopada – 25 grudnia. Przeprowadzą je Bracia Mniejsi Kapucyni prowadząc rozważania w oparciu o pierwsze czytania z Liturgii Słowa z dnia.

– Adwent to czas kiedy niebo nadchodzi i naprawę będzie się rodziło w naszych sercach, kiedy będziemy zaproszeni do słuchania słowa Bożego (…) chcemy głosić wam słowo, podzielić się z wami tym, jak je słyszymy, co nas porusza i dzielić się nim, by Królestwo Boże rosło – zachęca jeden z duchownych.

Ekologia – wybór czy nakaz?” – to tytuł rekolekcji adwentowych, zorganizowanych przez Caritas. – Posłuchaj Słowa Bożego i przygotuj się, by dobrze przeżyć Boże Narodzenie! Takie, w którym najważniejszy będzie Jezus Chrystus. Ważniejszy niż przedświąteczne porządki, drogie prezenty i przepisy kulinarne. Przesłanie encykliki Laudato si’ skłania nas do odkrywania prawdy i uważności. Pochylimy się nad tym idąc za powszechnym ostatnio pytaniem: wybór czy nakaz? – zachęcają pomysłodawcy.

Rekolekcje poprowadzą: Szymon Janowski OFMCap, br. Cordian Szwarc OFM i gościnnie Piotr Abramczyk, GCCM. Odbędą się w dniach 7-9 grudnia 20:00 u kapucynów w Warszawie, ul. Miodowa 13. Będą również transmitowane na fb https://www.facebook.com/CaritasLaudatoSi/

W dniach 4-6 grudnia odbędą się franciszkańskie rekolekcje online pt „Przez ciemną dolinę”, na platformie Zoom. Wygłosi je o. Mateusz Stachowski. Do wyboru dwie godziny rekolekcji 10:30 lub 19:00. Można się na nie zapisać wypełniając formularz: https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/przez-ciemna-doline-o-glebokiej-relacji-z-jezusem/

Adwent 2020 zaczyna się w niedzielę, 29 listopada i potrwa do zmierzchu 24 grudnia. To czas przygotowania do Bożego Narodzenia oraz oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Dlatego też na naszej stronie będą się pojawiały różne refleksje, które będą miały na celu pomoc w przygotowaniu duchowym do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do obserwowania naszej strony i tego, co się na niej będzie działo, jak i do polubienia naszego profilu na fb: https://www.facebook.com/parafiakwielice