Rekolekcje ze Św. Józefem

Dziś rozpoczynamy rekolekcje Józef33 – zawierz swoje życie Jezusowi przez wstawiennictwo św. Józefa, poznając duchowość opiekuna Świętej Rodziny.

„W dużym skrócie są to rekolekcje prowadzące do poznania duchowości św. Józefa. Papież Franciszek w swoim fantastycznym liście „Patris Corde” o św. Józefie nakreślił jego obraz w sposób bardzo odpowiadający zapotrzebowaniu współczesnego człowieka. Będziemy wspólnie sięgali po List Apostolski i aplikowali do naszego życia założenia w obecności św. Józefa. Zapowiada się bardzo interesujący czas modlitwy i medytacji prowadzącej, w towarzystwie św. Józefa, do Pana Jezusa” – piszą organizatorzy akcji na stronie inicjatywy na Facebooku.

Świadectwem udziału w rekolekcjach podzieliła się na kanale na YouTube Urszula: „Mogłam poznać bliżej świętego, poznać jego drogę świętości, cnoty, zalety, podążając za wezwaniami z litanii do św. Józefa. (…) To zawierzenie oznacza też wybór św. Józefa na swojego ojca duchowego, przewodnika w życiu duchowym. Dla mnie wybór był doskonałym wyborem życiowym”.

Rekolekcje zakończą się 18 marca. Oddanie się św. Józefowi nastąpi w uroczystość św. Józefa 19 marca. Akt oddania można przeczytać po zakończeniu Eucharystii w swoim kościele parafialnym lub diecezjalnym sanktuarium św. Józefa.

Kanały gdzie dostępne będą rekolekcje to o 20.30 transmisja na żywo na FB:

https://www.facebook.com/rekolekcjeJozef33/

Retransmisja o godz. 22.00 – na kanale Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UC-KYE9nu-TpvtQvZq3NoQ1Q

Każdego dnia, na naszej stronie, również będziemy dodawać materiały z bieżącego dnia w formacie PDF i do wysłuchania.

Zapraszamy do uczestnictwa w tym szczególnym czasie łaski.