S. Celina Torończak CSSH – nagrodzona „BENEMERENTI IN OPERE EVANGELIZATIONIS”

Dziś w Warszawie, w podziękowaniu za wieloletnie zaangażowanie misyjne medalem Benemerenti in Opere Evangelizationis za zasługi dla dzieła misyjnego Kościoła przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji, uhonorowana została siostra Celina Torończak CSSH ze Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi.

Siostra Celina prowadzi ognisko misyjne PDMD w parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Kwielicach (Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska). Jest referentką misyjną w swoim zgromadzeniu, absolwentką Szkoły Animatorów Misyjnych (SAM), a także należy do Papieska Unia Misyjna.

Siostra Celina pomagała nam w prowadzeniu warsztatów na SAM-ie, zorganizowała kilka diecezjalnych spotkań/kongresów dziecięcych oraz spotkań/warsztatów dla katechetów. Laureatka współtworzyła misyjne materiały liturgiczne PDMD i podjęła kilka unikalnych inicjatyw, np. „budzik misyjny” (dzieci z ogniska misyjnego roznosiły przed Światowym Dniem Misyjnym prasę misyjną do parafian i przedstawiały scenkę misyjną z tym związaną).Została nominowana do nagrody w kategorii: POMOC FINANSOWA.

Siostro Celino, z serca DZIĘKUJEMY 💝 za wszelką WSPÓŁPRACĘ i przede wszystkim za wielkie serce i pasję dla misji. GRATULUJEMY misyjnego wyróżnienia. (https://www.facebook.com/Papieskie-Dzieło-Misyjne-Dzieci-459258154167958/ )

SŁOWO PODZIĘKOWANIA OD S. CELINY:

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ: