Spotkanie dzieci z Ogniska Misyjnego – budujemy studnię dla dzieci w Kenii

Nasi mali misjonarze podczas spotkania Ogniska Misyjnego postanowili na swój sposób przyłączyć się do budowy studni dla dzieci z sierocińca w Kenii. Jak wiemy dzieci z sierocińca potrzebują pomocy w dostępie do czystej wody pitnej, higieny i lepszych warunków sanitarnych. Wśród wielu potrzeb jedną z najbardziej doskwierających jest brak wody. Dzieci zaopatrują się w wodę z rzeki, która jest brudna i jest przyczyną wielu chorób, takich jak biegunka, cholera, gorączka tyfusowa, czerwonka, dur brzuszny czy polio. Nieleczone prowadzą do powikłań, a niejednokrotnie do śmierci. Nasz proboszcz jest dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Wiemy, że jednocząc się wokół tego dzieła, zbierzemy środki na studnię, a misje staną się dla nas wyzwaniem i drogą realizacji budowania jedności i miłości braterskiej w codziennym praktykowaniu miłosierdzia.

Koszt studni głębinowej wynosi 24 tys. dolarów.

Odwiert o głębokości 90 m.

Zachęcamy do wsparcia tej pięknej inicjatywy, o której szerzej piszemy na naszej stronie (link poniżej):

Środki na budowę studni będą gromadzone na koncie diecezjalnym.

Wpłaty dokonujemy na nr konta: Jacek Golombek

37 1240 2018 1111 0000 2701 6842

Z dopiskiem ‘’ STUDNIA’’

Uruchomiliśmy również zbiórkę na portalu „zrzutka”. Jeśli możecie, udostępniajcie innym:

A teraz zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania dzieci, z Ogniska Misyjnego: