6 stycznia 2022 r., podczas Mszy świętej o godz.12.30 ks. Proboszcz pobłogosławił Kolędników Misyjnych. Dzieci już po raz 16 zaniosły do parafian dobrą nowinę o Bożym Narodzeniu i zachęcały do wsparcia misji.

W tym dniu 6 stycznia przypada Misyjny Dzień Dzieci, czyli święto patronalne Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Dzieci z naszego Ogniska Misyjnego przez cały rok podejmują różne działania na rzecz misji. Po Bożym Narodzeniu wyruszają do parafian, śpiewając kolędy i rozdając ulotki informujące o misjach.

Tak jak roku ubiegłym ze względów sanitarnych dzieci nie wchodziły do domów, ale kolędowały na dworze.

Dlatego też tradycyjne krótkie jasełka wystawione zostały w kościele po Mszy św. o godz.12.30, a nie w domach parafian.

Parafianie mogli w tym dniu, na wszystkich Mszach Św. wylosować zadanie misyjne.

Na zakończenie Eucharystii Ks. Proboszcz uroczyście pobłogosławił małych kolędników.

Zapraszamy do obejrzenie specjalnie przygotowanego filmiku, który jest dostępny na naszym kanale youtube jak i do obejrzenia zdjęć, zamieszczonych pod filmikiem. Za udostępnienie zdjęć dziękujemy Pani Katarzynie Krawcewicz a za nagranie całości Jasełek Panu Pawłowi Mazijowi.