Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2021

Rozpoczynamy kolejną edycję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym hasłem są słowa: Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących.

Akcja od ponad dwóch dekad służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. wyjazd na wakacje, wypoczynek letni, zimowy, posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także na  leczenie i rehabilitacje.

Od wielu lat na stołach wigilijnych w naszej diecezji nie zabrakło świecy Caritas. Nie było roku, w którym akcja nie byłaby kontynuowana.

Ze względu na sytuację pandemiczną  prosimy, aby  w tym roku akcję dystrybucji świec w kościołach rozpocząć wcześniej nie czekając do I Niedzieli AdwentuBardzo nam zależy aby wszystkie świece zostały rozprowadzone do Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku przygotowaliśmy do dystrybucji 60 000 świec. W związku ze znacznym wzrostem cen parafiny oraz kosztów produkcji i transportu, ceny świec w stosunku do lat ubiegłych musiały ulec zmianie.

Duża- ofiara 20 zł

Mała- ofiara 7 zł

Część dochodu z każdej świecy pozostaje do dyspozycji Parafialnego Zespołu Caritas, a część wraca do Caritas Diecezjalnej.

W trym roku również 10 gr. z dystrybucji każdej świecy wigilijnej przeznaczone będzie na kompleksowy rozwój placówek dla dzieci w krajach rozwijających się, a konkretnie na:

  • budowę przedszkola i szkoły w miejscowości Yaounde (Kamerun)
  • dożywianie dzieci w prowincji Misiones (Argentyna) – projekt “Szklanka mleka”
  • wsparcie polskich dzieci na Ukrainie, Białorusi i Litwie
  • dożywianie dzieci w Wenezueli

Tradycyjnie akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest dziełem ekumenicznym realizowanym zarówno przez Kościół rzymskokatolicki, prawosławny i ewangelicki.

Świecę można nabyć w każdej parafii w całej diecezji oraz w sieci Księgarni Św. Antoniego.

źródło: https://caritaszg.pl/wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-2019-2/