Fatima- Szkoła Zawierzenia

Chociaż objawienia miały miejsce dawno temu, „łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została zakończona. (…) Człowiek może rozplątać cykl śmierci i terroru, ale nie może go zatrzymać… W Piśmie Świętym często widać, że Bóg poszukuje sprawiedliwych, aby ocalić miasto ludzkie i to samo czyni w Fatimie” (Benedykt XVI). Siostra Łucja mówiła o nowym pokoleniu Niepokalanego Serca, przez które przyjdzie zwycięstwo nad złem i które zmieni bieg historii. Jesteśmy świadkami realizacji tej zapowiedzi. Ty jesteś częścią tego pokolenia… W tych pełnych niepokoju chwilach te słowa nabierają jeszcze mocniejszego wydźwięku. W tej godzinie ludzkość, wyczerpana i wstrząśnięta, stoi wraz z Tobą pod krzyżem. I potrzebuje zawierzyć się Tobie, potrzebuje poprzez Ciebie poświęcić się Chrystusowi – mówił papież Franciszek zawierzając Rosję, Ukrainę i całą ludzkość Niepokalanemu Sercu Maryi. Chcemy odpowiadać na znaki czasu i przez Maryję jeszcze mocniej przylgnąć do Jezusa – Jedynego Zbawiciela Świata. 

Seminarium będzie prowadzone na podstawie podręcznika „FATIMA – SZKOŁA ZAWIERZENIA” i obejmuje 14 spotkań online we wtorki co tydzień o godz. 19:00 wraz z duchową konferencją ks. Krzysztofa Kralki SAC i charyzmatyczną modlitwą uwielbienia. Przez cały tydzień uczestnik jest zaproszony do rozważania jednego rozdziału podręcznika, a podczas spotkania online usłyszy jak tym słowem żyć i wprowadzać je w czyn. Konferencje będą dostępne do odsłuchania w późniejszym czasie. Seminarium można przezywać również we własnym tempie i o dowolnej godzinie po premierze.

Podrecznik formacyjny „FATIMA – SZKOŁA ZAWIERZENIA” stanowi integralną całość seminarium i jest podzielony na 3 części:

 • I CZĘŚĆ: „Spotkania z Aniołem”
 • II CZĘŚĆ: „Spotkania z Maryją”
 • III CZĘŚĆ: „Spotkania z uczniami”

Jest on przeznaczony na 14 tygodni podczas których rozważane są:

 • fragmenty Pisma Świętego;
 • objawienia fatimskie lub wspomnienia s. Łucji, św. Franciszka i św. Hiacynty;
 • oraz nauczania papieskie

Treści:

 • TYDZIEŃ I 26.04: Modlitwa, która uzdalnia do ofiary
 • TYDZIEŃ II 03.05: Ofiara, która dopełnia sie w Eucharystii
 • TYDZIEŃ III 10.05: Eucharystia, która ratuje
 • TYDZIEŃ IV 17.05: Pełniejsze zawierzenie
 • TYDZIEŃ V 24.05: Niepokalane Serce Maryi znane i kochane
 • TYDZIEŃ VI 31.05: Pokuta z miłości do Jezusa
 • TYDZIEŃ VII 07.06: Prawdziwe nabożeństwo
 • TYDZIEŃ VIII 14.06: Maryja – Mama kochająca, mądra i troskliwa
 • TYDZIEŃ IX 21.06: Różaniec, by żyć zbawieniem
 • TYDZIEŃ X 28.06: Posłuszeństwo
 • TYDZIEŃ XI 05.07: Misja prorocka – przekazać orędzie
 • TYDZIEŃ XII 12.07: Misja kapłańska – ofiarować się z miłości
 • TYDZIEŃ XIII 19.07: Misja królewska – być znakiem
 • TYDZIEŃ XIV 26.07: Nowe pokolenie – jak dzisiaj żyć orędziem z Fatimy?

Prowadzi:

Ks. Krzysztof Kralka SAC – pallotyn, ewangelizator i rekolekcjonista. Założyciel Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca oraz Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Autor wielu książek ewangelizacyjnych i formacyjnych. Od lat zaangażowany w formację formatorów i ewangelizatorów.

Więcej informacji oraz formularz zapisów: