Ogłoszenia parafialne na V niedzielę Wielkiego Postu

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu.

2. Ognisko misyjne wraz z wolontariatem misyjnym naszej parafii prowadzi kiermasz wielkanocny, z którego dochód przeznaczony jest na cele misyjne.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w Kwielicach w każdy piątek po Mszy św., w Obiszowie w czwartek o godz. 1600, w Turowie w piątek o godz. 1830. Gorzkie Żale w Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 1230.

4. We wtorek ze względu na rekolekcje, które prowadzę w parafii Kolegiackiej Msza św. będzie odprawiona o godz. 1500.

5. W środę spotkanie wolontariatu misyjnego po Mszy św.

6. Służbę Liturgiczną Ołtarza zapraszam na spotkanie w sobotę 9.04 na godz. 1100 do salki na plebanii.

7. W związku ze spowiedzią w Grębocicach Msza św. w sobotę zostanie odprawiona o godz. 1600.

8. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej. Podczas wszystkich Mszy św. będzie poświęcenie palm. W Kwielicach przed Mszą św. południową o godz. 1215 gromadzimy się przed domem Sióstr przy kaplicy Matki Bożej, gdzie nastąpi poświęcenie palm, odczytanie perykopy ewangelicznej o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy, a następnie procesja do Kościoła. W Obiszowie gromadzimy się z palmami przy bramie prowadzącej na teren kościoła, a w Turowie – przy krzyżu.

9. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty paniom: Agnieszce i Julii Smolka.

10. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism: Niedziela i Gość Niedzielny.

11. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz